Společnost chce na veletrhu představit některé menší CNC stroje vhodné k odborné výuce s důrazem na software k jejich ovládání.

„V současnosti je velká poptávka po odbornících z oborů obráběč kovů, mechanik, seřizovač a dalších specialistech z oboru strojírenství. Proto chceme podpořit zájem o tyto učební obory,“ uvedl Zdeněk Slavík, marketingový ředitel firmy Proma CZ, která loni založila divizi Inaxes.

„Je pravda, že o klasické učební obory pro strojírenství není velký zájem, ale pokud je obor spojený nějakým způsobem s počítači, není problém obor naplnit,“ řekl Jindřich Felkel, zástupce ředitele pro praktickou výuku brněnské Integrované střední školy. Na veletrhu Invex 2007 kromě CNC strojů chce Inaxes přiblížit i různé způsoby financování strojů a poukázat na možnosti grantových programů a některých fondů EU, zaměřených na učňovské školství.

Divize Inaxes dodává hlavně obráběcí centra, dvouvřetenové soustruhy a frézky. Nemalou část firma exportuje především na Ukrajinu, do Polska či pobaltských států. Společnost Inaxes se sídlem v Dobrušce v současnosti zaměstnává přes čtyři sta pracovníků.