VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

7.9.2015

CZ Loko posiluje tým, přijme sto opravářů

Česká Třebová – Společnost CZ Loko chystá nábor asi stovky zaměstnanců. Posiluje tým opravářů lokomotiv, čímž nahrazuje úbytek objednávek nových strojů na východní trhy, které nejsou stabilní.

6.9.2015

Má-li dítě sklon k technice, nechte jej osahat si řemeslo, říká Stanislav Hudák

Žamberk – Tréninkové centrum firmy Bühler CZ pracuje už tři roky. Stejnou dobu je jeho vedoucím Ing. Stanislav Hudák. Od září bude mít na starosti praktickou výuku učňů, kteří nastoupí do učebního oboru Obráběč kovů. Firma Bühler tento obor pomáhá zavádět a dotýká se jí především tím, že praktický týden se budou učni učit přímo v tomto tréninkovém centru. Stanislavu Hudákovi jsme položili několik otázek.

2.9.2015

Průkaz energetické náročnosti budovy: novela přinesla změny

Orlickoústecko – Společnost HESTIA Group s.r.o. se zabývá prodejem nemovitostí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji. Pro čtenáře Orlického deníku připravuje společnost HESTIA Group s.r.o. poradnu. Dnes přinášíme její další díl.

1.9.2015

Svitavy prodaly svou část lyžařského areálu v Čenkovicích

Svitavy, Čenkovice – Svitavy po dvouletém úsilí prodaly svou část lyžařského areálu v Čenkovicích. Za dvě sjezdovky s technickým vybavením a dvě chaty město získalo 16 milionů korun. Je to sice o čtyři miliony méně, než činil znalecký posudek, ale radnice je s spokojená. Nebude na provoz muset každý rok doplácet.

27.8.2015

Obchodní zóna u Kauflandu v Lanškrouně se bude rozrůstat

Lanškroun – Vedle nového hypermarketu na výpadovce na Ústí nad Orlicí se připravuje stavba obchodního centra. Podle informací z lanškrounské radnice bude rozděleno na pět samostatných jednotek sloužících pro obchod a služby.

26.8.2015

Kupní smlouva na nemovitost

Orlickoústecko – Společnost HESTIA Group s.r.o. se zabývá prodejem nemovitostí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji. Pro čtenáře Orlického deníku připravuje společnost HESTIA Group s.r.o. poradnu. Dnes přinášíme její další díl.

19.8.2015

Jak nemovitost správně prezentovat

Orlickoústecko – Společnost HESTIA Group s.r.o. se zabývá prodejem nemovitostí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji. Pro čtenáře Orlického deníku připravuje společnost HESTIA Group s.r.o. poradnu. Dnes přinášíme její druhý díl.

12.8.2015

Určení reálné tržní ceny nemovitosti

Orlickoústecko Společnost HESTIA Group s.r.o. se zabývá prodejem nemovitostí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji. V dnešní době, kdy je prestiž realitních kanceláří poškozena špatně odváděnou prací, se zaměřuje hlavně na kvalitu a komplexnost nabízených služeb. Pro čtenáře Orlického deníku připravuje společnost HESTIA Group s.r.o. poradnu. Přinášíme její první díl.

5.8.2015

Jak na nákup a prodej poradí odborníci na nemovitosti

Orlickoústecko – Společnost HESTIA Group s.r.o. se zabývá prodejem nemovitostí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji. V dnešní době, kdy je prestiž realitních kanceláří poškozena špatně odváděnou prací, se zaměřujeme hlavně na kvalitu a komplexnost nabízených služeb.

28.7.2015

První lokomotiva z CZ Loko zamíří do Finska už v září

Česká Třebová – Dieselelektrické lokomotivy řady 774.7 pro finského soukromého dopravce Fennia Rail Oy už mají konkrétní podobu. V českotřebovské provozovně CZ Loko se nyní dokončují první dvě a další přicházejí na řadu.

14.7.2015

Vznik nové právní jednotky koncernu Rieter

Ústí n. O. – Švýcarský koncern Rieter jako vlastník ústeckoorlické společnosti Rieter CZ s.r.o. rozhodl, že s účinností od 1. 7. vznikne v České republice nová právní jednotka, společnost Schaltag CZ s.r.o.

11.7.2015

Svátky dřeva si děti užily i u stánku Bühler CZ

Žamberk – Chodící robot, stavebnice Merkur, drobnosti jako odměny – i tak si užívaly Svátky dřeva v Žamberku jejich malí návštěvníci. „Pomohli jsme rodičům zabavit jejich děti, které s nimi na výstavu přicházely a chtěly také něco samy vytvořit. Tu možnost jsme jim dali a ony byly nadšené," říká personalistka Helena Uhrová, která spolu s dalšími firmu Bühler na Svátcích dřeva zastupovala.

22.5.2015

Zlaté ruce, udělat z mála hodně... To byl základ pro efektivní textilní firmu

Letohrad – Společnost Dietfurt, s.r.o., je významným zaměstnavatelem ve městě, v současnosti dává práci 220 pracovníkům. Počátky letohradské textilní firmy spadají do roku 1893, kdy textilní továrnu založili v blízkosti kyš
perského nádraží dva občané rakouské národnosti.

24.4.2015

Světová návštěva ve světové firmě

Žamberk – Naše firma Bühler CZ v Žamberku měla tu čest 13. dubna přivítat regionální manažery z poboček Bühler z celého světa. Jejich setkání se u nás konalo poprvé. Spolu s nimi zde byl i náš švýcarský šéf pan Holger Feldhege a nejvyšší představitel správní rady pan Calvin Grieder, který u nás byl poprvé od doby, co máme dokončenou novou výrobní halu.

24.4.2015

Kaufland otevřel prodejnu v Lanškrouně

Lanškroun – Ve čtvrtek byla ve Dvořákově ulici v Lanškrouně otevřena nová prodejna Kaufland. Před prodejnou bude ještě dnes připraven pro dospělé i pro děti zábavný program – hudba, skákací hrad, kolo štěstí a různé ochutnávky, například grilovaných specialit značky K-Purland či nabídky z obslužného pultu či pečiva z pekárny.

9.4.2015

Dvoudenní výstava Stavíme, bydlíme skončí ve čtvrtek

Ústí nad Orlicí - Výstava Stavíme, bydlíme pokračuje v kulturním domě v Ústí nad Orlicí ještě ve čtvrtek od 9 do 17 hodin. Nabízí inspiraci i nové trendy ve stavebnictví a vybavení domácnosti.

29.3.2015

Do zóny Kvasiny by kraj a stát mohly investovat až tři miliardy korun

Královéhradecko - Téměř tři miliardy korun by mohly jít do průmyslové zóny Solnice - Kvasiny, kde plánuje další rozvoj společnost Škoda Auto.

11.3.2015

CZ Loko nabízí stipendijní program také středoškolákům

Česká Třebová – Už nejen studenti vysokých, ale nově také žáci středních škol se mohou zapojit do stipendijního programu akciové společnosti CZ Loko. Přední středoevropský výrobce diesel-elektrických lokomotiv tak chce podpořit talentované učně a studenty a do budoucna si zajistit nové kvalitní zaměstnance se středoškolským vzděláním.

26.2.2015

Firma CZ Loko získala miliardový kontrakt

Č. Třebová, Jihlava – CZ Loko do roku 2017 dodá do Lotyšska lokomotivy za více než miliardu korun. Lotyšský národní železniční dopravce Latvijas Dzelzcels je využije při těžké nákladní dopravě z Ruska a Běloruska. S jejich výrobou se nyní začalo v jihlavské provozovně firmy.

25.2.2015

Rieter: Ukázka nových technologií

Ústí nad Orlicí – Společnost Rieter CZ, která patří k nejvýznamnějším zaměstnavatelům regionu, je součástí švýcarského koncernu Rieter Holding AG. Obrat společnosti se pohybuje za hranicí dvou miliard, provozní zisk dosahuje výše 130 milionů. Orlickoústecký podnik aktuálně zaměstnává okolo 600 pracovníků.

20.2.2015

Studium oboru Obráběč kovů vynese žáky mezi profesionály v Bühler CZ

Žamberk – Těšíme se na nové mladé spolupracovníky, kteří se přihlásí na nový obor Obráběč kovů při Střední škole obchodu, řemesel a služeb Žamberk, se kterou spolupracujeme. Nejsme žádní začátečníci. Naše tréninkové centrum se věnuje odborné přípravě nových spolupracovníků už od roku 2012. Odborné znalosti noví mladí přátelé získají od učitelů, kteří jsou zaměstnáni v naší firmě, a tedy trvale ve styku s praxí. Vstupujeme tedy pouze na novou, vyšší úroveň, kde využijeme dosavadní zkušenosti.

18.1.2015

Ze společnosti Iveco loni vyjel rekordní počet autobusů

Vysoké Mýto – Společnost Iveco Czech Republic loni opět překonala rekord v počtu vyrobených autobusů. Bylo jich více než 3200 kusů. V roce 2013 jich z vysokomýtského podniku vyjelo 3165. „Největší zakázkou loňského roku byla dodávka pro společnost Deutsche Bahn, víc než 710 meziměstských a městských autobusů typu Crossway," uvedla mluvčí Katarína Kutlíková.

17.1.2015

Ikea v Hradci? Odloženo na neurčito...

Hradec Králové - Světoznámý obchodní nábytkářský řetězec zřejmě ve východočeské metropoli jen tak nebude. Společnost plán stavby, o němž se diskutuje už od roku 2010, odložila na neurčito.

17.1.2015

Škola se novými obory vrací ke kořenům

Choceň – Obchodní akademie a Střední odborná škola cestovního ruchu Choceň je střední odbornou školou s devadesátiletou tradicí.

7.1.2015

Čtyři pětiny obyvatel východních Čech hledají finanční pomoc u rodiny

Východní Čechy  - Čtyři pětiny obyvatel východních Čech hledají v těžké finanční situaci finanční a emocionální pomoc u své rodiny taková jsou některá ze zjištění vyplývajících z exkluzivního průzkumu, který byl realizován agenturou STEM/MARK pro společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK).

25.12.2014

Růst mezd? Bude to boj, přiznávají odbory v kraji. Firmy ho neplánují

Východní Čechy – Růst počtu zakázek se týká v první řadě firem v automobilovém a elektrotechnickém průmyslu, kterých je ve východních Čechách požehnaně, ale ani ty v příštím roce platy mnohdy zvyšovat nebudou. Odbory zpravidla požadují pětiprocentní růst mezd, jejich předáci však sami předpokládají, že jejich požadavky splněny nebudou.

5.12.2014

České lokomotivy budou příští rok jezdit ve Finsku

Česká Třebová – Tři české diesel-elektrické lokomotivy řady 774.7 vyrobené společností CZ LOKO budou příští rok jezdit po finských tratích v barvách soukromého dopravce Fennia Rail Oy. Smlouva o dodání prvních tří lokomotiv byla podepsána minulý týden.

5.12.2014

Nákupní galerie Nová Louže byla otevřena

Ústí nad Orlicí – Nakupování a něco navíc po celý týden nabízí nákupní galerie Nová Louže, která se v těchto dnech otevřela veřejnosti. Obchodní centrum na největším ústeckém sídlišti vzniklo kompletní rekonstrukcí čtyřicet let starého objektu zvaného Na Louži. Investorem je obchodní družstvo Konzum Ústí nad Orlicí. Stavbu kryté obchodní pasáže realizoval náchodský Atelier Tsunami.

26.11.2014

Firma z Jablonného nad Orlicí přijme desítky zaměstnanců

Jablonné n. O. – Firma Formplast Purkert z Jablonného nad Orlicí, která vyrábí plastové díly pro automobilový průmysl, dokončila novou logistickou halu a nakoupila nové technologie pro vstřikování plastů.

10.11.2014

Babišův fond koupil kliniky Sanus, tedy i tu v Hradci či v Pardubicích

Hradec Králové, Pardubice - Investiční fond Hartenberg Holding, jehož spoluzakladatelem je ministr financí Andrej Babiš, získal většinový podíl ve společnosti První privátní chirurgické centrum. Pod značkou Sanus centrum provozuje kliniky v Hradci Králové, Pardubicích a Jihlavě.

25.10.2014

Ústí chce nabídnout investorům další městské pozemky

Ústí n. O.  – Ústí plánuje nabídnout podnikatelům a investorům další pozemky.

29.9.2014

"Náš obor si to zasloužil, velmi si toho vážím," říká oceněný čalouník

Orlickoústecko – V soutěži Živnostník roku 2014 triumfovali zástupci Orlickoústecka. Mezi firmami zvítězila Contipro Pharma a.s. z Dolní Dobrouče před společností IMS-Drašnar z České Třebové a firmou Velebný & Fam z Ústí nad Orlicí.Mezi živnostníky měl region také své zastoupení, když druhé místo obsadil čalouník Miroslav Bednář z Jamného nad Orlicí. Položili jsme mu několik otázek.

24.9.2014

Špičkoví odborníci z Bühleru CZ posílají do světa i stroje na čokoládu

Žamberk – Slavnostního otevření nové výrobní haly žamberského závodu firmy Bühler CZ se zúčastnili zástupci švýcarského majitele, radnice v Žamberku i dalších institucí a firem na Orlickoústecku.

17.9.2014

V Těchoníně obnoví výrobu, ale požár ve Skutči šetří i policie

Těchonín/Skuteč - Firmy, které o víkendu v Těchoníně na Orlickoústecku a ve Skutči na Chrudimsku postihl velký požár, se pokusí obnovit co nejdřív výrobu. V Těchoníně zaměstnanci pomáhají čistit provoz tkalcovny, pracovníci skutečské strojírny byli zatím převedeni na jinou pobočku. Škody obou požárů dosáhly 112 milionů korun a po dubnovém požáru galvanovny v Lanškrouně jsou tak letošními největšími požáry v Česku.

10.9.2014

Mýto hledá pozemky pro zkušební dráhu Iveco

Vysoké Mýto – Město se pokusí vyhledat vhodnou lokalitu pro zkušební dráhu autobusů firmy Iveco Czech Republic. Na letišti se polygon stavět nemůže, protože mj. pozemky má vypůjčené aeroklub, a ten se stavbou nesouhlasí.

4.9.2014

CZ Loko v sobotu otevře dveře veřejnosti

Česká Třebová – Ve městě byly v roce 1849 otevřeny železniční dílny, druhé svého druhu na našem území. Na jejich tradici navazuje akciová společnost CZ Loko, která si o víkendu připomene už 165 let od založení železničních dílen.

23.8.2014

SOUTĚŽ o titul "Tady je mi fajn" pro rok 2014. Hlasujte ještě dnes!

Východní Čechy - Hlasujte o nejoblíbenější hospůdku čtenářů Deníku aneb Dejte hlas místu, kde je vám dobře…

19.8.2014

Pardubice ve srovnání platů o chlup vyhrály

Východní Čechy - Farmaceuti mají větší příjem 
v Pardubicích. Před důchodem si ale vyděláte více peněz v Hradci Králové.

16.8.2014

Sankce už začínají bolet. Nejvíc zemědělce

Východní Čechy - Jablka budou kvůli sankcím mezi Ruskem a Západem zřejmě nejlevnější za několik posledních let. Dobrá zpráva pro spotřebitele, ovšem špatná pro pěstitele. Krize už využívají obchodní řetězce.

14.8.2014

Hospůdka roku 2014: Restaurace Sauna

Orlickoústecko - Tady je nám fajn aneb Dejte hlas místu, kde je vám dobře. Hledáme spolu nejoblíbenější lokalitu. Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

14.8.2014

Hospůdka roku 2014: Restaurace U Lípy

Orlickoústecko - Tady je nám fajn aneb Dejte hlas místu, kde je vám dobře. Hledáme spolu nejoblíbenější lokalitu. Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

14.8.2014

Hospůdka roku 2014: Hotel Avion

Orlickoústecko - Tady je nám fajn aneb Dejte hlas místu, kde je vám dobře. Hledáme spolu nejoblíbenější lokalitu. Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

14.8.2014

Hospůdka roku 2014: Pohostinství U Dubu

Orlickoústecko - Tady je nám fajn aneb Dejte hlas místu, kde je vám dobře. Hledáme spolu nejoblíbenější lokalitu. Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

14.8.2014

Hospůdka roku 2014: Penzion U Lípy

Orlickoústecko - Tady je nám fajn aneb Dejte hlas místu, kde je vám dobře. Hledáme spolu nejoblíbenější lokalitu. Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

14.8.2014

Hospůdka roku 2014: Sportovní centrum Radava

Orlickoústecko - Tady je nám fajn aneb Dejte hlas místu, kde je vám dobře. Hledáme spolu nejoblíbenější lokalitu. Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

16.7.2014

Hospůdka roku 2014: Restaurace Na Horách

Orlickoústecko - Tady je nám fajn aneb Dejte hlas místu, kde je vám dobře. Hledáme spolu nejoblíbenější lokalitu. Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

16.7.2014

Hospůdka roku 2014: Restaurace Lidový dům

Orlickoústecko - Tady je nám fajn aneb Dejte hlas místu, kde je vám dobře. Hledáme spolu nejoblíbenější lokalitu. Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

16.7.2014

Hospůdka roku 2014: Sport MusicClub

Orlickoústecko - Tady je nám fajn aneb Dejte hlas místu, kde je vám dobře. Hledáme spolu nejoblíbenější lokalitu. Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

16.7.2014

Hospůdka roku 2014: Restaurace – penzion U Zvonů

Orlickoústecko - Tady je nám fajn aneb Dejte hlas místu, kde je vám dobře. Hledáme spolu nejoblíbenější lokalitu. Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

16.7.2014

Hospůdka roku 2014: Hostinec Na Mýtnici

Orlickoústecko - Tady je nám fajn aneb Dejte hlas místu, kde je vám dobře. Hledáme spolu nejoblíbenější lokalitu. Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT