Orlickoústecko/ „Je super, že můžu odevzdat daňové přiznání na třebovském městském úřadu, funguje to dobře, teď tam na mě čekají, jsem určitě spokojený,“ řekl Deníku včera před jedenáctou hodinou dopoledne TomášRybka, podnikatel z České Třebové.

V tu chvíli nebyla před filiálkou finančního úřadu zřízenou na radnici žádná fronta. A to byl poslední den k podání přiznání k dani z příjmu fyzických osob. Podobná situace byla jak na „finančáku“ v Ústí nad Orlicí, tak i na další jeho pobočce v Lanškrouně. Pokud se někdy vyskytly fronty, nebyly enormně dlouhé a čekací doby se vesměs pohybovaly kolem patnácti minut.

„Mimořádná opatření pro přijímání daňových přiznání byla přijata víceméně republikově. Finanční úřady měly otevřeno po celý minulý týden do osmnácti hodin, v sobotu od osmi do dvanácti a dnes od osmi do osmnácti,“ řekl včera Deníku ředitel Finančního úřadu v Ústí n. O. Stanislav Škoda. Jak dodal, neměl dosud signály, že by se někde něco nedařilo zvládat. „Zatím se ke mně nedostaly žádné kritické připomínky. „Snažili jsme se udělat hodně pro to, aby byla vytvořena další místa pro přebírání daňových přiznání. To se podařilo, takže vedle Ústí nad Orlicí přebíráme daňová přiznání také v České Třebové a v Lanš〜krouně. Lidé nemusejí dojíždět a možnost nějakého ´náporu´ se sníží.“

„Kamarádi mě varovali, že nechávám daně na poslední chvíli, šel jsem ale na finanční úřad v sobotu dopoledne a všechno proběhlo absolutně hladce, v podstatě jsem vůbec nemusel čekat,“ pochvaloval si Jan Bílek z Ústí nad Orlicí, kterého mnozí znají mj. také jako tanečního mistra. (ký)