Ve všech třech případech se jedná s o telefony vyšší třídy, čemuž také odpovídá jejich cena. Oficiálně bude Huawei Mate 50 Pro stát 31999 korun a jejich předprodej započne 6.10. Až do 31.10 k nim ale jako dárek dostanete chytré hodinky Huawei GT 3. Klasická Nova 10 se již od 6.10 prodává, a to za cenu 13999 korun a ve verzi Pro za 17999 korun. Jako dárek k jejich nákupu dostanete bezdrátová sluchátka FreeBuds Pro 2.

Kamera s novou technologií

Huawei se dlouhodobě může pyšnit tím, že má jedny z nejlepších fotoaparátů na trhu, to už například tento rok dokázal u modelu P50 Pro. Konkurence v podobě fotoaparátu nového iPhonu 14 Pro je ale veliká a Huawei se proto rozhodl změnit taktiku a vsadil na novou sofistikovanější technologii. Huawei již v březnu rozvázal spolupráci se společností Leica, která pro některé modely Huawei vyráběla fotomoduly, a přišli s vlastním projektem nazvaném XMAGE. Mate 50 Pro tak má mechanickou clonu, dělá ostřejší fotografie i v noci a lépe saturuje barvy. Na rozdíl od nového iPhonu ale Huawei stále sází na vícepixelové fotomoduly a Mate 50 Pro tak bude mít 50Mpx hlavní snímač s ultra clonou, 13Mpx širokoúhlou kameru a dokonce 64Mpx telefoto kameru.

Poslední zmíněný snímač umožní až 200násobný zoom. Fotky bude ale samozřejmě dokreslovat také softwarový proces a HDR, k čemuž je ideální výkonný procesor Snapdragon 8+ Gen 1. Zbytek hardwarové výbavy je ovšem spíše průměrný. Interní paměť bude dle konfigurace mít buď 256Gb nebo 512Gb a 8Gb RAM. Huawei se pak pyšní u modelu Mate 50 Pro velkou odolností proti pádům a škrábancům a zvýšenou voděodolností. Prodávat se bude ve třech barevných zpracováních: černé, stříbrné a oranžové a dominantním designovým prvkem chytrého telefonu je prstenec okolo fotomodulu zabírající takřka celou jeho šířku.

| Video: Youtube

Nova 10 je telefon pro vloggery

Huawei se netají tím, že raději než průměrné a levnější telefony se snaží vyrábět dražší, ale exkluzivní modely. Nova 10 není výjimkou, přestože to vzhledem k hardwarové výbavě bude mít v boji s konkurencí poměrně těžké. Například má „pouze“ procesor Snapdragon 778G, a to samozřejmě bez podpory 5G. Interní paměť dosahuje maximálně 256Gb a RAM 8Gb. Zadní kamera je také spíše průměrná. Hlavní snímač má Ultra Vision Photography s 50 Mpx, ultraširokoúhlá kamera 8 Mpx a celý modul ještě doplní 2Mpx Portrait Depth.

Výše zmíněné parametry ale nejsou důvodem, proč by si měl někdo Novu 10 pořídí. Hlavními tahouny je opět design, ale hlavně pak 60Mpx selfie kamera ideální jak pro focení, tak nahrávání videí. Pravděpodobně se bude jednat o jednu z nejlepších selfie kamer na trhu a Huawei Nova 10 si tak jistě najde své zákazníky mezi vloggery, fanoušky TikToku a aktivních uživatelů Instagramu.

| Video: Youtube

Mezi klasickou verzí a verzí Nova 10 Pro není v zásadě zas takový rozdíl. V čem se ale liší je velikost baterie a rychlost nabíjení. Nova 10 má baterii o kapacitě 4000 mAh, což reálně není příliš mnoho a nabitý by tak telefon měl vydržet maximálně den a půl. Deficit ovšem trochu dorovnává superrychlé 66W nabíjení. Verze Pro má ale baterii již o kapacitě 4500 mAh a umožňuje nabíjet až na 100W. Huawei Nova 10 Pro by tak měla z úplné nuly na 100 % baterie dosáhnout za pouhých 20 minut.

| Video: Youtube