O zřejmě nejzajímavější počin se postarali letohradští Jeleni. Ne ani tak tím, že vyhráli na půdě posledních Prachatic (a odsoudili je tím současně k sestupu), ale zejména proto, že představili novou a velmi pozoruhodnou akvizici. Jejich dres totiž oblékl liberecký hokejista Oscar Flynn a že mu ani hokejbalové dovednosti rozhodně nejsou cizí, to dokázal hned při premiéře třemi kanadskými body. Další novou tváří v kolektivu je útočník Petr Vodvárka, který za Letohrad hrával ve svém dorosteneckém věku.

Širokodolský kros v roce 2024.
FOTO, VIDEO: Širokodolský kros si přesvědčivě podmanili Záveský a Čípová

„První třetina byla z naší strany taková utahaná, byla znát dlouhá cesta do Prachatic, ale myslím, že od druhé části jsme diktovali tempo hry a gradovalo to třetí třetinou, kdy jsme zkraje utkání rozhodli a ještě přidali další hezké branky,“ hodnotil průběhu zápasu hlavní trenér Tomáš Friml. „Jsme spokojeni, vyhráli jsme a za tohle vítězství jsme rádi,“ konstatoval a kvitoval i zapojení obou novicůl Oscara Flynna a Petra Vodvárky. „Prosadili se střelecky a oba skvěle zapadli i do kabiny.“

HBC Prachatice vs. SK Hokejbal Letohrad.HBC Prachatice vs. SK Hokejbal Letohrad.Zdroj: Michal Křemenák

Do konce základní části zbývají Letohradským dva zápasy. V sobotu od 14 hodin hrají doma proti Karviné a v neděli v 11 hodin nastoupí proti Pirátům v Hradci Králové. „Poslední dvě utkání chceme zvládnout a udržet se na šestém místě tabulky. Týmu věřím,“ říká Tomáš Friml.

Crossdock extraliga:

HBC Prachatice – SK Hokejbal Letohrad 3:8 (2:1, 0:2, 1:5). Branky: 2. Bárta (Valek), 11. Švácha (Bárta), 35. Šaršok (Jiří Štěpánek) – 5. Macháček (Doskočil), 17. Flynn (Macháček), 25. Vodvárka (Cvejn), 31. Vodvárka (Cvejn, Bečka), 32. Halbrštát (Macháček, Flynn), 32. Dostál (Levý, Chovanec), 37. Macháček (Halbrštát, Flynn), 43. Halbrštát (Lux, Cvejn).
Letohrad: Křemenák (Novák) – Anýž, Bečka, Doskočil, Dostál, Lajčiak, Lux – Chovanec, Cvejn, Faltejsek, Flynn, Halbrštát, Hubálek, Levý, Macháček, Vodvárka.