Člen vysokomýtského klubu se v obrovské konkurenci, která na krátkém sprintu je, navíc při své premiéře na šampionátu dvakrát probil do desítky.
Nejprve si v sobotu zaběhl osobní rekord na šedesátce časem 7,55 s, o pouhých pět setin mu unikl postup do finále. I tak ovšem skončil na výborném 10. místě.
V neděli se dostal na trati 150 metrů dokonce do finálové osmičky. Opět se ale v Jablonci na této trati potvrdila nevyzpytatelnost prudké zatáčky. „Vnější dráhy hlavně na svém konci vynáší závodníky pryč z oválu a na mistrovství bylo k vidění v tomto úseku dokonce i jedno nepříjemné svalové zranění. Vnitřní dráhy jsou velmi prudké a brání maximální rychlosti v první části závodu," hovořil o nástrahách dráhy trenér Lukáš Dejdar.
Tomáš ale hladce postoupil do finále B, tzn. do boje o 5. až 8. místo. Dlouhou dobu dokonce držel postupovou pozici do finále A. „Ve finále měl první dráhu a při průběhu zatáčkou si obnovil zranění zad, se kterým bojoval už před mistrovstvím. I přes bolest se snažil držet krok se svými kolegy, ale bohužel už to příliš nešlo," uvedl Dejdar a přidal slova o tom, jak to teď bude se sprinterem dál. „Sice teď Tomáš bude marodit, ale během uplynulého víkendu předvedl nejlepší výsledek vysokomýtského sprintera při MČR žactva v hale. Tomáš je velká naděje, atletice se věnuje teprve půl roku. Teď zapracujeme na posílení svalového korzetu, trpělivě půjdeme krok za krokem, abychom srovnali nedostatky v držení těla a zbavili se bolestí. Při zářijovém mistrovství republiky venku, které se koná v Plzni, budeme zpět a ještě silnější," je přesvědčen vysokomýtský trenér. (dd)