„Postupný rozjezd na jaře s výbornou formou v létě a špatným podzimem. Škoda, že se nám nepodařilo v srpnu ještě nějaký bod získat. Nebýt zranění prstu, které nám udělalo škrt přes rozpočet, tak se to podařilo,“ zhodnotil sezonu tenisový kouč, který za zlomový okamžik dobře rozjeté sezony považuje kuriózní zranění ruky.

„Byla to smůla. Jakub byl v žebříčku ATP okolo 1100. místa, což mu zaručovalo jednu podstatnou věc: nemusel hrát náročné kvalifikace. Odcestovali jsme do Chorvatska. Při posledním tréninku před turnajem se Kuba nešťastně zranil. Naštípl si prst na levé ruce, druhý den nemohl k zápasu nastoupit. Museli jsme odhlásit další dva turnaje, na kterých měl startovat přímo v hlavní soutěži,“ lituje promarněné možnosti Jaroslav Rybka.

A co čekává od tenisového roku 2009? „Věřím, že bude podstatně lepší něž ten letošní. Jakub bude mít více zkušeností z mezinárodních turnajů. To je pro jeho další tenisový vývoj nejdůležitější. Nemá smysl, aby objížděl různé domácí turnaje a sbíral body do českého žebříčku. Zkušenosti získá především v zahraničí. Díky svému bodovému zisku má reálnou šanci, že by se mohl příští rok v létě vyhnout těžkým turnajovým kvalifikacím. Když si Jakub podrží zdraví, jsem optimista,“ uzavřel tenisový kouč.

(vd)