Letohrad – Extraliga i letos na podzim na každý zápas přilákala řadu diváků. Ti na domácím hřišti slyšeli celkem pětkrát vítězný pokřik. Pro podzimní část Letohradští posílili o několik hráčů a ti se ukázali být opravdu platnými posilami. Svěřenci trenérů Tomáše Frimla a Filipa Červinky přezimují na sedmé příčce a už brzy jim začne zimní příprava.
Jeleni na podzim odehráli šestnáct zápasů a na jeho kontě se blyští třiadvacet bodů. Stejný počet má však i šestá Plzeň, na osmé hradecké Piráty mají Letohradští pět bodů k dobru. Kouč Tomáš Friml však s podzimem na sto procent spokojen není. „V první půlce podzimní části se nám herně i výsledkově dařilo, ale druhá půlka už nebyla úplně podle našich představ. Kdybychom měli o pět bodů více, byl bych spokojenější," konstatuje.

SLOVENSKÁ MAŠINA
Tým před sezonou posílilo několik borců, ať už Ondřej Šír, Ježci Jan Böhm a Ondřej Běloušek, třebovský Ondřej Válek či kolínský Stanislav Teplý. Tabulce kanadského bodování týmu kraluje ale posila největší, „slovenská strela" Lukáš Lajčiak, který za podzim vstřelil pět gólů a na jedenáct přihrál. V extralize je tak mezi deseti nejproduktivnějšími hokejbalisty na sedmém místě.
Sbírání bodů ale pro skromného hokejbalistu není prioritou, což ostatně Lukáš Lajčiak přiznal i v rozhovoru pro web hokejbal.sk, kde se nechal slyšet, že tak vysoko v české soutěži ještě nikdy nebyl. „Těším se z toho, ale vím, že udržet se tam bude nesmírně těžké. V lize je hodně kvalitních hráčů, kteří jsou tahouny svých mužstev a jsou předurčení ke sbírání kanadských bodů. Když se mi bude podobně dařit, budu jen rád, ale vůbec to není moje priorita. Všechny body v produktivitě rád vyměním za body mužstva v celkové tabulce," uvedla velká posila letohradských řad.
Kromě zmíněných hráčů se do kabiny „áčka" letos podívali i někteří dorostenci. V jednom ze zápasů pak zazářil kapitán mladšího dorostu Filip Lux. Fakt, že kabina šlape na výbornou, ocenil i kouč. „Všichni nově příchozí hráči se hned po svém příchodu svými výkony zařadili mezi posily a i v kabině ihned zapadli. Všichni jsou – jak herně, tak povahově – výborní, takže v kabině je skvělá atmosféra a kluci táhnou za jeden provaz," nechává nahlédnout za jinak zavřené dveře kabiny Tomáš Friml.

JELENI „V ŘÍJI"
Jedním z nejúspěšnějších víkendů byl pro Letohradské ten první říjnový. S neutrálním očekáváním vyrazili do Rakovníka, kde nováčka poměrně lehce přehráli rozdílem pěti branek. Věděli, že zápas, který hned druhý den hráli doma s Autosklem Pardubice, bude těžší. Taktovka ale patřila Letohradu, který nakonec zvítězil 5:2. Zmíněný víkend patří do první půlky podzimu a právě zápas s Pardubicemi kouč vyzdvihl jako jeden z nejpovedenějších. „Dařilo se nám v koncovce, měli jsme štěstí. Bohužel v té druhé části podzimu nám tolik nepřálo," krčí rameny Tomáš Friml. „Přestalo se nám dařit hlavně střelecky, v každém zápase jsme si vytvořili hodně brankových příležitostí, ale nedokázali jsme je zužitkovat. A to nás stálo body," shrnuje kouč a nebojí se označit i zápasy, ve kterých se mu nelíbilo nasazení. „Po zásluze jsme prohráli doma s Kertem a Hradcem Králové," má jasno kouč.
Jak už bylo řečeno v úvodu, prosinec byl „bezhokejbalový". Hráči tak měli prostor k odpočinku, od ledna však najíždějí na zimní přípravu. „Měsíc budeme pracovat na kondici. Budeme chodit do tělocvičny, ven a také budeme využívat budovu hokejbalu. Nesmíme určitě nic podcenit, tento tým je hodně silný a všichni společně věříme. Letos chceme udělat úspěch," rázně zakončuje hodnocení Tomáš Friml.