O Mrázkově dominanci vypovídá i fakt, že za své závěrečné představení obdržel stejný počet bodů (75), jaký většina jeho soupeřů obdržela za krátký program i volnou jízdu dohromady.

Jeho bodové skóre přitom mohlo být ještě lepší. „Jsem spokojený. Sice jsem udělal dvě drobné chyby, ale bojoval jsem a odjel jsem to až dokonce, jako kdyby ta jízda byla čistá,“ řekl po závodě.

Na Mrázka byla v úterý slyšet jen samá chvála. Patnáctiletý talent však zůstává skromný. „Cíle úplně nemám stanovené. Říct, že chci jet za čtyři roky na olympiádu je blbý. Pracuju na technice skoku, abych jednou třeba mohl skočit čtverák. A pak se uvidí,“ nastínil.

Ke krasobruslení ho původně přivedla jeho maminka. „Ze začátku mě to moc nebavilo. Nejhorší byl ten dril, který se musí absolvovat. Ale potom mě začaly bavit skoky a bruslení. No a teď už bez toho nemůžu žít,“ prohlásil. Mrázka na sportu baví i přátelský kolektiv. Rivalita mezi krasobruslaři prý nepanuje. „Jsme kamarádi. Všude se bavíme a navzájem si i fandíme.“

Patnáctiletý Mrázek byl už na své třetí dětské olympiádě a celou atmosféru této akce si náležitě pochvaloval. „Je to skvěle zorganizované. Je tu vše, co tu má být – spousta diváků, krajské výpravy, slavnostní ceremoniály. Vážně super!“

Jiří Vachtl (člen programu Mladí novináři na ODM 2018)