K tradičnímu, letos už třiatřicátému, květnovému Běhu do Zámeckého vrchu se přidává i série závodů nazvaná Zemská míle 2014.
Běh do Zámeckého vrchu se koná již zítra a je spojen i s dětským dnem. Poběží se jako vždy v blízkém okolí Zámečku u Rudoltic. Zemská míle už má svůj první březnový závod za sebou, ale ten druhý přijde na řadu dva týdny po Zámečku. Běžci se sejdou na Atletickém stadionu Romana Šebrleho v pátek 6. června.
Zástupce pořadatelů Jindřicha Sadílka jsme se zeptali, jakou očekává účast. „Na Zámeček by v případě pěkného počasí mohlo přijít až sedm set lidí. Dovolím si odhadnout, že dvě stovky poběží klasické závody, které jsou zařazeny do ISCAREX poháru, další dvě stovky tzv. lidový běh a kolem tří set dětí a rodičů očekáváme na dětském dnu. Zemské míle by se mělo zúčastnit asi sto dětí a dalších padesát až sedmdesát dospělých," uvedl. A co že je to lidový běh? „Pokud nevíte, co je lidový běh, přijďte si ho vyzkoušet. Vyrazíte na trasu dlouhou dva kilometry, ta sice není soutěžní, ale její účastníci mohou v tombole vyhrát některou z mnoha cen," vysvětlil Sadílek a přidal pár slov o organizaci: „Skupina lidí, která závody pořádá, není složena z nováčků, Zámeček má tradici a Zemská míle už se běží druhým rokem. Využiji ale příležitosti a poděkuji za spolupráci při pořádání dětského dne dalším organizacím. Bez Rodinného centra Lanškroun a Domu dětí a mládeže Damián bychom nemohli nabídnout program, za kterým každý rok přichází tolik dětí."
Start dětských kategorií je od 9.30 hodin, hlavní závod odstartuje v 11.30 hodin, následovat bude lidový běh ve 12.30 hodin. Délka hlavní tratě je 6,3 kilometru. (tz, bed)