Na zimním stadionu v Milevsku vyvrcholil letošní ročník mistrovství České republiky. Hokejbalistky Lokomotiva Česká Třebová se stejně jako loni dočkaly stříbrných medailí. Během závěrečného víkendu se nejprve dohrávala základní část soutěže, neděle už patřila zápasům o medaile. Pražská Slavia pod vedením reprezentačního trenéra Karla Manharta si počínala opět velmi sebejistě a suverénně si došla pro mistrovský titul.

V prvním hracím dni dokázal největší favorit ženské ligy vyhrát všechny tři zápasy, byť ten první až po nájezdech, kde mu sebrala bod Česká Třebová, jež překvapivě ztratila i dva body v nájezdech s Plzní. Ta však prohrála jak s pardubickým Svítkovem, tak i nečekaně s Berounem. Svítkov pro změnu ztratil body v nájezdech s Pískem. I přesto, že Písek vyhrál všechny tři sobotní zápasy, tak na něj zbyl pouze boj o závěrečné umístění s pardubickým Autosklem, Kelty a Kyjovem.

Napínavých momentů bylo během utkání o celkové umístění poskrovnu. Hned po prvním zápase byly karty rozdané jasně. Titul bere Slavia, stříbro Česká Třebová. Už zbývalo pouze jméno celku, který obsadí třetí pozici. Duel o bronz byl tak tím nejzajímavějším. Nakonec v něm uspěly hráčky plzeňských Litic, když porazily Svítkov.

Rozdělovala se také individuální ocenění a nejlepší obránkyní byla vyhlášena Lucie Rejlová z České Třebové.

„Do Milevska, na finále MČR, jsme už vyrazili v pátek, abychom měli klid, pohodu a mohli se připravit na první zápas se Slavií, kterou jsme chtěli porazit a pokusit se zabojovat o zlato. Zápas s lídrem skončil po základní hrací době 1:1. Musíme sportovně uznat, že 'sešívaní' měli více ze hry a byli nebezpečnější, proto šli také do vedení. Vyrovnání přišlo necelé dvě minuty před koncem při hře šest na čtyři. Nájezdy zvládl lépe pražský tým. V podstatě byl tento zápas pro nás takovým malým finále. Škoda, že se finále hrálo v sobotu dopoledne. Ve zbývajících utkáních jsme porazili Autosklo a smolně prohráli po nájezdech s Plzní, která ukázala, že se s ní musí počítat. Nicméně v sobotu večer jsme měli devítibodový náskok na třetí tým tabulky, stačil nám bod, nebo jakákoliv prohra Litic, abychom měli jistotu stříbra. V neděli jsme neměli už v podstatě o co hrát, co se možného lepšího umístění týče. Oprostili jsme se od tlaku, chtěli jsme hrát uvolněně a už se jen bavit, ale holky nic nevypustily a nechtěly to jen odchodit. Nejprve jsme vrátili porážku Plzni a následně jsme zvítězili i nad Svítkovem. Jak pro nás finále začalo, tak i skončilo zápasem se Slávií. V průběhu utkání bylo vidět, že Slávia díky širšímu a kvalitnějšímu kádru rozložila síly rovnoměrněji a zaslouženě nás porazila. S výsledkem jsme celkově spokojeni. Vybojovali jsme druhou příčku stejně jako v loňské sezoně. Vždy je těžší obhájit než vyhrát. Celému týmu děkuji za skvělou sezonu. Jsem na holky pyšný. Je to skvělá parta bez výjimek a moc bych si přál, abychom si za rok mohli sáhnout na zlato," hodnotil finálový víkend a celou sezonu trenér Michal Broulík.   (zr, nek)

Výsledky a pořadí
sobota 13. května:
TJ Lokomotiva Česká Třebová – HC Slavia Praha 1:2 po náj., TJ Lokomotiva Česká Třebová – Autosklo-H.A.K. Pardubice 3:0, HBC Plzeň-Litice – TJ Lokomotiva Česká Třebová 1:0 po nájezdech.

neděle 14. května:
TJ Lokomotiva Česká Třebová – HBC Plzeň-Litice 3:1, Svítkov Stars Pardubice – TJ Lokomotiva Česká Třebová 1:3, HC Slavia Praha – TJ Lokomotiva Česká Třebová 2:0.

Pořadí MČR:
1. Slavia Praha, 2. Česká Třebová, 3. Plzeň - Litice, 4. Svítkov Stars Pardubice, 5. Písek, 6. Autosklo Pardubice, 7. Kelti 2008, 8. Kyjov