Vloni čtvrtá nejrychlejší čtvrtkařka Evropy do sedmnácti let a účastnice MS do 19 let si při mezinárodním mítinku ve Vídni zaběhla osobní halový rekord 54,56 sekundy a vyhoupla se do čela evropských tabulek juniorů.
„Zdeňku sice v posledních týdnech trápilo zdraví, ale ukazuje obrovskou kvalitu. V závodě si vedla velmi dobře. I když v prvním kole trošičku cukala tempem, v druhém kole vypadala velmi svěže a dobrým závěrem si zaslouženě doběhla pro nejlepší evropský výkon sezony," hodnotil výkon své svěřenkyně Lukáš Dejdar.
I ten se může pochlubit dílčím úspěchem, když byl jmenován reprezentačním trenérem juniorek pro sezonu 2015.
Teprve sedmnáctiletá sprinterka by díky svým výkonům mohla bojovat o místo v české štafetě pro HME v Praze letos v březnu, kde by mohla startovat po boku Zuzany Hejnové, Denisy Rosolové a nejspíše Lenky Masné. Cesta k tomuto veleúspěchu je ale velmi trnitá. Do štafety se dostanou opravdu pouze čtyři nejlepší a už teď je cítit ve vzduchu, že o toto místo bude velký boj mezi celou českou špičkou.
Zdeňka ve Vídni předvedla čas 56 setin za limitem pro individuální start na halovém mistrovství Evropy v Praze, a to je vynikající.