Pořadatelé již vloni ubrali asfalt a přidali kilometry v terénu, dřívější silniční průjezd obcí Přívrat nahradil tříkilometrový úsek terénem. Pro méně zdatné bikery bude připraven závod na 25 kilometrů (jeden okruh), s převýšením 450 metrů. Společný start je v 11:15 hodin.

V závodě na 50 km si nejlepší muži a ženy mezi sebou rozdělí rekordních 21 500 korun, finanční odměny čekají na osm nejrychlejších mužů a čtyři nejrychlejší ženy. Vítěz a vítězka závodu na 50 km získají navíc broušené poháry věnované starostou města Česká Třebová Jaroslavem Zedníkem.

Před startem hlavního závodu budou na fotbalovém stadionu probíhat závody pro malé děti (start v 9:15 hodin, tratě od 100 do 1000 metrů), nejrychlejší vyhrají věcné ceny, každý účastník dostane sladkou odměnu a diplom. Po závodech bude pro děti připraven tříhodinový zábavný program, který připraví pracovníci českotřebovského Domu dětí a mládeže Kamarád.

Přihlášky na IX. ročník Českotřebovského cyklomaratonu pořadatelé přijímají i při prezentaci, která bude probíhat v neděli od 8 do 10 hodin.   (fr)