Ve čtvrtém kole Českého poháru vyjížděli extraligoví hokejbalisté Letohradu do pardubických Polabin, kde nastoupili proti prvoligové Alfě. Trenér Letohradu měl ale k dispozici okleštěnou sestavu doplněnou o jednu pětku dorostenců. Alfa nakonec zvítězila 4:3 a v dalším kole na ni číhají Jestřábi z Přelouče.
Touto porážkou je pro Letohrad podzimní část definitivně uzavřena. První mistrovské zápasy Letohrad hraje 27. - 28. února, kdy vyjíždí na východ republiky – do Opavy a Karviné.

HBC Alfa Pardubice – SK OEZ Testa Letohrad 4:3 (1:1, 2:1, 1:1). Pod umělým osvětlením polabinské arény se začalo ve vysokém tempu. Letohradští si od začátku vytvářeli spoustu šancí, několik tutovek volalo po využití. První branka ale padla až na konci 10. min., kdy po nahrávce Kormundy otevřel účet zápasu kapitán Friml – 0:1. Pardubičtí se ale nevzdali a těsně před koncem třetiny Letohradu vedení sebrali, když na 1:1 srovnal přesnou střelou od odkrytého prostoru letohradské branky Mokříž.

Po změně stran se střelecké štěstí obrátilo na stranu domácích. Nejprve v 19. min. strhl vedení na domácí stranu dorostenec Barva, na to však ve 27. min. stihl ještě zareagovat letohradský Matyáš. Přesto šli se spokojenějším výrazem do kabin domácí, když opět těsně před koncem třetí branku Alfy vstřelil Dubišar.
Do poslední části Letohrad stáhl hru pouze na dvě pětky. Jenže to nebylo moc platné a ve 37. min. zvýšil na rozdíl dvou branek Kubeš, na což se Letohradští urputně snažili najít odpověď. To se jim nakonec povedlo, kdy v úvodu 44. minuty vrátil Letohrad do hry Furik. Ale i přes dlouhou závěrečnou power play nedokázali Letohradští vstřelit vyrovnávací branku a vynutit si alespoň samostatné nájezdy.

Fakta – branky a asistence: 15. Mokříž (Bílý), 19. Barva (Slanina), 30. Dubišar, 37. Kubeš (Hrnčíř) – 10. Friml (Kormunda), 27. Matyáš (Rybka), 44. Furik (Hruška, Matyáš). Rozhodčí: Řezníček, Karous. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Střely: 20:30. Letohrad: Juráček – Friml, Blecha, Doleček, Rybka, Uhlíř, Adamec – Kormunda, Dospěl, Kovář, Matyáš, Hruška, Furik, Halbrštát, Červinka, Macenauer.

(ij)