Po sportovní stránce vynikající zážitek. Oba týmy věděly, co je ve hře, a podle toho hra také vypadala. Arsenal byl asi favoritem, ale znáte to. Je to jedno utkání. A na stadionu Wembley se také stalo neočekávané. Byť šťastné, ale přesto vítězství pro Birmingham. Po 58 letech získal klub tuto trofej.
Kdo utkání sledoval, zcela jistě mu neušla jedna zajímavost. Maximálně, pokud by u jeho televizoru byl vypnut zvuk. Po patnácti odehraných minutách jsem si vzal tužku a papír a ,,minutové“ zpravodajství začal zapisovat.

Neznám jméno pana komentátora stanice Sport 1, v podstatě to ani není důležité. Já sám bych tuto práci rozhodně dělat nemohl, protože bych byl vždy hrou až moc vtažen do děje. Ale klobouk dolů před komentátory Ligy mistrů na ČT4 sport. Smyslem tohoto postřehu není zatracovat něčí práci, ale jisté ponaučení by se snad dalo vzít.

Na papír jsem si zapisoval každou komentátorovu zmínku o čase. Po zápase jich bylo celkem 25. Z toho samozřejmě byly některé na místě, jiné ovšem, hlavně v závěru utkání, zcela úsměvné. Tak jak se utkání vyvíjelo? Prosím.

Běží 8. minuta – začala 13. minuta – za chvíli bude odehráno 15 minut utkání – právě je odehrána čtvrthodinka – uběhlo 22 minut – 28. minuta Žigič 0:1 – rozběhla se 30. minuta – 10 minut před koncem poločasu vede Birmingham 1:0 – Van Persie v 39. minutě vyrovnává 1:1 – do konce první pětačtyřicítky chybí 3 minuty – rozhodčí Dean bude nastavovat 4 minutky.

POLOČAS – 10 minut druhé půle máme za sebou – čtvrthodina druhé půle je za námi – 20 minut do konce řádné hrací doby – v tuto chvíli 18 minut do konce utkání – 77. minuta – v tuto chvíli 10 minut do konce řádné hrací doby – 6 minut do konce devadesáté minuty – uběhla další minuta, zbývá 5 minut do konce řádné hrací doby – poslední čtyři minuty řádné hrací doby – už jenom 2 minuty – 89. Martins gól 1:2 – rozhodčí Dean nastavuje 4 minuty, ale už 2 minuty jsou za námi – vypršela doba nastaveného času – KONEC.

Docela slušná porce informací o minutách v průběhu zápasu. Alespoň pro mě ano. Mnozí z nás máme jistě v živé paměti strohé komentování hokejových zápasů stylem – Larionov – Makarov – Krutov – gól. Možná by se lépe poslouchalo Wilshere – Rosický – Nasri – Fahey – Nasri vybojoval míč zpět, než že uběhla další minutka.

Je to můj osobní postřeh z jinak kvalitního utkání, které se mi velmi líbilo. Ostatně stejný názor měl i pan komentátor, protože přímý přenos končil slovy: ,,Tak to byl zápas, po dlouhé době jsem si zápas opět zakomentoval“.

Martin Štusák