Č. Třebová, Žamberk – Na jedné straně jasno, na druhé zataženo. V případě Žamberka šlo o povedenou podzimní část, což mohou v České Třebové jen závidět.

II. Národní hokejbalová liga
TJ Lokomotiva Č. Třebová B
Třebovští skončili podzimní část soutěže na osmém místě s jedenácti odehranými zápasy, ve kterých si připsali dvě výhry nad Opočnem a Bandity, jednu remízu s Prachovicemi a osm proher. V součtu získala Lokomotiva pouhých sedm bodů. „Náš B tým plní funkci záložního týmu, kde se vedle hráčů, kteří nemají tolik času na hokejbal, či jejich ambice nejsou na vyšší soutěž, snažíme zapojovat co nejvíce dorostenců. A tuto funkci náš tým plní, i když bychom ho všichni rádi viděli výše v regionální tabulce. Protože bychom na konci soutěže neradi řešili problém kolem případné baráže. Tým nehraje špatně a dorostenci vedle starších hráčů rostou zápas od zápasu. Problémem zůstává, že trefíme všechno, jen ne brankovou síť soupeře, ale to je problém celého klubu. Hodně nás mrzí poslední dvě prohry ze závěru podzimu, kdy jsme na rozdíl od loňské sezony nedokázali odskočit ode dna tabulky. Všichni věříme, že na jaře budeme lépe hrát a zlepší se i pohled na hokejbal ze strany dalších zúčastněných, protože dost často narážíme na zbytečné nehokejbalové potíže, které nám berou ještě více radosti ze hry, než naše horší výsledky," vyhodnotil podzimní část sezony manažer klubu Jaroslav Badzik.

Krajská hokejbalová liga
SK Hokejbal Žamberk
Žamberk skončil podzimní část soutěže na druhém místě v tabulce s deseti odehranými zápasy, ve kterých si připsal sedm výher a tři prohry – s Chrudimí, se Svítkovem a Hradcem, díky čemuž zakončil podzimní část soutěže s celkovým počtem 21 bodů na svém kontě. „Podzimní část sezony hodnotíme vcelku pozitivně. Podařilo se nám naplno bodovat se všemi týmy, které se nacházejí mimo první čtyřku. Na rozdíl od minulého podzimu jsme dokázali v několika zápasech nastřílet relativně hodně branek a obecně gólová produktivita se u nás zlepšila. Těší nás také, že jsme na podzim poprvé dokázali naplno bodovat v Chlumci, což se nám v žádné z předešlých sezon nepodařilo. Co se týká našich třech porážek, tak jediná, kterou si opravdu za rámeček nedáme, je ta v Hradci Králové. Tam jsme odehráli velmi špatný zápas a devítigólový příděl nám relativně zkazil počet inkasovaných gólů, jež jsme celý podzim drželi na velmi dobré úrovni v rámci celé soutěže. Druhé místo tedy bereme i s přihlédnutím k tomu, že vršek tabulky je vyrovnaný a dává nám na jaro šanci naše postavení zkusit ještě vylepšit," komentoval podzimní část sezony obránce týmu Jakub Krejčí. (nek)