Nové Město na Moravě hostilo mistrovství České republiky v biatlonu žactva. Ve Vysočina Areně se rozdělovalo celkem dvacet sad medailí ve třech disciplínách - štafetách dvojic (4 závody), v závodech s hromadným startem a sprintech (po 8 závodech).

Štěstí nebylo pro letohradské žáky „zlatou muškou“. Při šampionátu, který doprovázel nepříjemný mráz a nevyzpytatelný vítr, se štěstí stalo pojmem, který se jim z počátku obloukem vyhýbal.

Příklady? Ve štafetách místo stříbra museli skousnout diskvalifikaci. Z celkem dvaceti čtvrtých míst jich letohradští biatlonisté vybojovali hned devět.

„Děti v průběhu celé sezóny krásně ukazovaly, co se naučily, jak se zlepšily, jaké mají předpoklady nebo ambice. A najednou ve Vysočina Areně bylo vše jinak. Nevím, zdali v tom byla nervozita, méně koncentrace nebo i smůla na větrné poryvy. Každopádně jsme závodili hůře, než v dosavadním průběhu sezóny,“ řekl trenér Jiří Faltus.

Přesto v součtu nebyl konečný výsledek špatný. „Letohraďáci“ vybojovali osm medailí - dvě zlaté (Jan Semirád), dvě stříbrné (Nikola Marková, Svatava Mikysková) a čtyři bronzové (Matěj Teo Költö, Lucie Kubová, Zuzana Kubíčková a Filip Mikyska). Vedle toho závodníci dosáhli na dalších pětadvacet umístění v první desítce. „Kluci i holky, přestože se jim často nedařilo, nic nevzdali a bojovali až do cíle. To mě těší, a toho si vážím,“ zdůraznil trenér. „Medailistům pak určitě patří blahopřání.“

Sezona žákům ještě nekončí. Dále budou chodit do tělocvičny, lyžovat i závodit. „Čekají nás závody Českomoravského poháru, které uspořádáme i u nás v Letohradu, pojedeme znovu běhat do Vysočina Areny nebo také na Mísečky. Zkrátka chceme vydržet na sněhu co nejdéle,“ dodal závěrem Jiří Faltus.   (tjh)