Jako blesk z čistého nebe zaskočila fanoušky vysokomýtských futsalistů zpráva, že klub v mužské první lize končí. Hráči se ale nevzdávají a chtějí v dresech s logem berana hrát dál.

Jednání svolají hráči

Hlavním důvodem, proč Nejzbach není dosud přihlášen do první a druhé ligy, jsou finance. „I když je stát v poměrně velkém ekonomickém rozkvětu, stále hůře se získávají obětaví sponzoři. Je tady absolutní nepodpora sportu státem, chybějící podpora města, zhoršující se vztahy s orgány, které potřebujeme nezbytně k činnosti,“ stojí v prohlášení podepsaném vedením klubu.

Hráči se však vzbouřili: chtějí mimořádnou valnou hromadu, o jejíž svolání požádali výkonný výbor už 19. června, a to s třicetidenní lhůtou. Nedočkali se. Přesto bude. Práva zakotveného ve stanovách totiž využije obránce Nejzbachu Petr Jeníček. „Valnou hromadu svolám v pátek, proběhne do deseti až patnácti dnů,“ potvrdil.

Cíl je jasný: „Chceme nové vedení, sehnat sponzory a v co nejkratší možné době postoupit zpět do nejvyšší futsalové soutěže,“ vyjmenoval iniciátor valné hromady Petr Jeníček s tím, že v nadcházející sezoně by se s týmem ještě mohli dohlásit do 2. ligy - Východ.

Tři odchody

„Domluvili jsme se, že bychom druhou ligu hráli zadarmo, abychom sehnali peníze a připravili se na návrat do nejvyšší soutěže,“ nastínil další plány Petr Jeníček a dodal, že kádr opustí pouze tři hráči: brankář Libor Gerčák bude hrát za Spartu, Václav Sklenář za Plzeň a Michal Jiráský by měl oblékat dres Litoměřic.

„My ale budeme hrát, pouze když tady nebude současné vedení,“ upozornil Petr Jeníček, který se podle svých slov účasti v orgánech spolku nebrání. Předseda klubu Ladislav Popelka situaci nechtěl komentovat.

Futsalový klub v Mýtě vznikl v roce 1983, svou historii v první lize mužů začal psát před čtyřiadvaceti lety a jeho hráči se jí nechtějí vzdát. Kromě mužů v klubu hraje i mládež v kategoriích do sedmnácti a devatenácti let. Pro tu se nic nemění. „Mládež bude přihlášena do 1. celostátní ligy,“ potvrdilo v prohlášení vedení klubu.