Mistrovství České republiky se v uplynulých třech letech konalo na půdě východočeského regionu, letos ale již VIII. ročník hostil region Sever. Letohradská přípravka hrála nejprve v Ústí nad Labem a poté byl jejich útočištěm zimní stadion v Děčíně. Letohrad v rámci celého turnaje odehrál sedm utkání a nakonec skončil šestý.
Turnaje se celkem zúčastnila patnáctka týmů, které byly rozlosovány do čtyř skupin. Letohrad patřil do skupiny C, kde se utkal se Svítkovem, Ústím nad Labem a Hostivaří. Zápas se Svítkovem vyzněl lépe pro soupeře, s ústeckými Dráčaty si ale Letohradští poradili po dvou gólech Kryštofa Cibulky a jednom zásahu Honzy Zářeckého 3:0. Zápas s Hostivaří byl velkou krasojízdou již zmíněného Honzy Zářeckého, který svým hattrickem vystřelil Letohradu postup do čtvrtfinálové skupiny.

1. HC Švantlův Dvůr Písek
2. Svítkov Stars Pardubice
3. HBC ALPIQ Kladno
4. HBC Hradec Králové 1988
5. TJ ACS Malenovice SV
6. SK Hokejbal Letohrad
7. SK Pedagog České Budějovice
8. Ježci Heřmanův Městec
9. HBC Plzeň
10. SK Kelti 2008
11. Autosklo-H.A.K. Pardubice
12. HBC Rakovník
13. HBC Hostivař
14. HBC Nové Strašecí
15. SC Dragons Ústí nad Labem

Z druhého místa základní skupiny postoupil Letohrad do čtvrtfinálových bojů ve skupině F, kam se již počítal zápas se Svítkovem, o postup do semifinále se utkal s Malenovicemi a pozdějším mistrem z Písku. Zápas s Pískem Letohrad sice prohrál, ale pouze rozdílem jedné branky. Utkání s Malenovicemi už dobře nedopadlo, Letohrad po první půlce prohrával 0:1, ve třinácté minutě sice srovnal Honza Bečka, ale půl minuty před koncem Letohradští znovu neuhlídali malenovického Žáka a nakonec prohráli 1:2.
Na Východočechy čekal zápas ve skupině o 5.-8. místo, kde nastoupili proti svému sousedovi z kabiny – Pedagogu České Budějovice. Tam byl Letohrad suverénní a soupeře přejel pěti brankami. Dvěma góly se blýskl Honza Bečka, po jedné trefě přidali Kryštof Cibulka, Vanesa Halbrštátová a Honza Zářecký. Výhra je posunula do boje o konečné páté místo. V cestě stály znovu Malenovice. Odveta Letohradu podle představ nevyšla, po porážce 1:3 si domů odvezl pohár za šestou příčku.
Eva Luxová, vedoucí mužstva: „Všem menším i větším velice děkujeme za bojovného ducha, rodičům za podporu a skvělou atmosféru, trenérovi za pevné nervy a panu organizátorovi do Děčína vzkazuji: individuální ocenění by si ti naši nejlepší přípravkáři za tolik potu a energie opravdu zasloužili. Na závěr bych ráda vyzdvihla východočeský hokejbal, poněvadž naše mužstva obsadila na mistrovství republiky přípravek druhé, čtvrté, šesté a osmé místo. Klobouk dolů před všemi." (ij, bed)