Na trati dlouhé 300 metrů si doběhla pro vítězství v nejlepším čase všech dob. Šampionát z říše snů doplnil další zlatý moment, a to vysokomýtská štafeta žákyň na 3 x 300 metrů, která ve složení Tereza Valášková, Šárka Novotná a Zdeňka Seidlová zaběhla druhou nejrychlejší štafetu v historii českých mistrovství. V cíli byla o pouhých šest setin rychlejší než štafeta Kladna, ve které se mimo jiné představily dcery českého rekordmana Tomáše Dvořáka.
Zdeňka nepatřila k největším favoritkám šampionátu. Fantastickou výkonnost v zimní sezoně předváděla zejména Michaela Bičianová z Jablonce nad Nisou a Jana Slavíková z Čáslavi, kterou trénuje světová rekordmanka Jarmila Kratochvílová.
Zdeňka Seidlová absolvovala na mistrovství celkem tři disciplíny. Nejprve se představila v nejkratším sprintu – na šedesátce. Hladce postoupila z rozběhu do semifinále. V semifinále trošku zaspala na startu a postup mezi nejlepších osm žákyň doháněla až v posledních metrech.
Další vysokomýtská závodnice Tereza Valášková vypadla v semifinále a obsadila celkově velmi pěkné 12. místo. Šárka Novotná, benjamínek výpravy, skončila hned v rozbězích.
Finále nabídlo nevídanou podívanou. První dvě atletky běžely pod úroveň českého rekordu s časy 7,65 s a 7,66 s, což by stačilo na postup do finále i mezi chlapci.
Zdeňka Seidlová ve finále skončila čtvrtá v osobním rekordu 7,87 s, pouhých sedm setin od bronzové medaile v nejrychlejším závodě všech dob. Její chvíle však měla teprve přijít.
Sobotní rozběhy na 300 metrů byly hlavně psychicky velmi náročné. O postupu do finále rozhodoval zaběhnutý čas. Do finále postupovaly pouze čtyři nejrychlejší závodnice. Žádná z favoritek si nemohla dovolit taktizovat.
Zdeňka Seidlová jasně vyhrála svůj rozběh ve fantastickém čase 41,17 s. Největší favoritka, domácí Bičianová, měla obrovské problémy a do poslední chvíle čekala, zda vůbec postoupí do finále. Velmi jistý výkon naopak předvedla svěřenkyně Jarmily Kratochvílové Jana Slavíková, která naznačila, že by mohla být velkou soupeřkou. Zdeňka postoupila s nejrychlejším časem, což jí zaručilo nejlepší dráhu pro finále, a všichni příznivci vysokomýtské atletiky, ale i pardubického kraje, netrpělivě očekávali nervy drásající nedělní souboj.
Šárka Novotná z Vysokého Mýta skončila na stejné trati již v rozběhu, její výkon měl však gradovat ve štafetě.
Finále pak přineslo vysokomýtské atletice historický úspěch. Zdeňka velmi odvážně rozběhla prvních 150 metrů. Její mezičas by znamenal medaili z disciplíny 150 metrů. Soupeřky nedokázaly akceptovat nastavené tempo vysokomýtské sprinterky, v cílové rovince narůstal odstup soupeřek a finále se proměnilo v souboj Zdeňky a časomíry. Dvacet dva let nikdo nedokázal běžet pod čas 40,91 s. Zdeňka protnula cílovou pásku v čase 40,84 s a mohlo se začít slavit. Obrovský zážitek pro závodnici a vysokomýtské fanoušky, kteří o sobě v hale dávali hlasitě vědět.
Na tento neskutečný úspěch chtěla navázat vysokomýtská štafeta. Na startu však bylo celkem 24 konkurenčních týmů.  Vysokomýtské závodnice Tereza Valášková, Šárka Novotná, Zdeňka Seidlová běžely ve druhém běhu. V prvním běhu vyhrála štafeta Kladna, která zaběhla druhou nejrychlejší štafetu v historii mistrovství. Druhý byl Cheb, třetí Jablonec nad Nisou. V druhém běhu nastoupilo Vysoké Mýto, USK Praha, Liberec a Olomouc. Tereza Valášková rozběhla závod fantasticky. Na seběhu si pohlídala vedoucí pozici a předávala Šárce Novotné v čele. Ta běžela také neuvěřitelně. Udržela první příčku, a dokonce trochu navýšila odstup od zbytku startovního pole. Čerstvá česká rekordmanka Zdeňka Seidlová pak běžela znovu na výbornou a Vysoké Mýto mohlo slavit další zlato a historický úspěch klubu.
Děvčata tak dala trenérům a všem, co se starají nebo starali o atletiku ve Vysokém Mýtě, ten nejhezčí dárek k desátému výročí od založení klubu. Všechna tři děvčata mají veliký potenciál, důležité však je, jak dokáží se svým talentem naložit. Věřme, že správně a že i v budoucnu budou všem příznivcům sportu nejen ve Vysokém Mýtě dělat radost.
Lukáš Dejdar