„Utkání se hrálo v tempu, jaké jsme v základní části nezažili,“ okomentoval první duel play up letohradský trenér Petr Adamec. Jeho svěřenci rozhodli napínavou úvodní bitvu v Bílovci v čase 59:11 brankou Ondřeje Pokorného, zákonitě jim narostlo sebevědomí a o den později si brousili zuby na další vítězný zářez. A nebyli od něj zase tak daleko, vždyť po dvou třetinách vedli 3:1, ale závěrečná část jim vůbec nevyšla a soupeř je počastoval pěti trefami. Během sedmi minut vývoj totálně překlopil a vyrovnal sérii. „První dvě třetiny jsme hráli výborně. Doběhlo nás však to, že hrajeme celý víkend na dvě lajny. Když se domácí ve třetí části chytili, tak se nám je nepodařilo zastavit. Děkuji hráčům, že jsme to i na dvě formace takhle ustáli a po víkendu máme alespoň bod. Nicméně hořká pachuť, že to také ve druhém zápase mělo klapnout, v nás je,“ vyjádřil se letohradský kormidelník.

Vysokomýtští florbalisté po vítězství nad Havlíčkovým Brodem.Vysokomýtští florbalisté.Zdroj: FTC Vysoké Mýto

Do Vysokého Mýta přišlo na florbal během dvou dnů celkem více než pět stovek (!) fanoušků a domácí většina v hale mohla být navýsost spokojena, jejich tým totiž oba duely zvládl. V sobotu soupeře z Mohelnice přestřílel, když rozhodující náskok vytěžil z vydařené první třetiny a mohl se spolehnout na produktivní dvojici Jiří Unzeitig – Vojtěch Novák, oba tito borci zapsali šest kanadských bodů. Nedělní duel byl vyrovnanější a napínavější, mohelnický střelec Šincl držel svůj celek hattrickem stále ve hře, ale Vysoké Mýto si kolektivnějším vystoupením a ve třetí třetině i obětavostí při oslabení dokráčelo pro druhý vítězný zápis. „Druhý bod je doma, na příští týden se zase připravíme. Děkujeme oběma táborům fanoušků za výbornou práci,“ glosoval vedoucí Aleš Dejdar.

DIVIZE – play up, 1. kolo:

1. ZÁPAS: FTC Vysoké Mýto – FBC Mohelnice 9:5 (5:2, 2:1, 2:2). Branky: Unzeitig 4, Novák 3, Fuňk, Pavlák – Šula, Bizek, Weiss, Šincl.
2. ZÁPAS: FTC Vysoké Mýto – FBC Mohelnice 5:3 (2:1, 1:1, 2:1). Branky: Rašek 2, Novák, Rolenec, Špaček – Šincl 3.
Stav série: 2:0.
Třetí zápas se hraje v sobotu 2. března v Mohelnici (18.00), tamtéž by se o den později hrálo čtvrté utkání (18.00), případný pátý duel by měl svůj termín v úterý 5. března ve Vysokém Mýtě.
Vítěz série se ve 2. kole střetne s Olomoucí.
1. ZÁPAS: TJ Spartak Bílovec – FBC Letohrad Orel Orlice 4:5 (1:1, 2:3, 1:1). Branky: Dohnal, Kasinec, Mikel, Richtár – Faltus 2, Pokorný 2, Kubelka.
2. ZÁPAS: TJ Spartak Bílovec – FBC Letohrad Orel Orlice 6:3 (1:2, 0:1, 5:0). Branky: Dohnal 2, Mikel 2, Kasinec, Vavrečka – Kubelka 2, Skalický.
Stav série: 1:1.
Třetí zápas se hraje v sobotu 2. března v Rokytnici v Orlických horách (18.30), tamtéž se o den později hraje čtvrté utkání (17.00), případný pátý duel by se hrál ve středu 6. března v Bílovci.
Vítěz série se ve 2. kole střetne s Litomyšlí.