Zatímco Tuři vyhráli všech devět svých dosavadních duelů, tak celek BC Vysočina se doposud radoval jedinkrát. V prvním poločase však bojovným výkonem nedovolil domácím hráčům kdovíjaký rozlet, ti se na dvouciferné vedení docela nadřeli, rozdíl ve skóre byl po dvaceti minutách „jen“ čtrnáctibodový.

Zato po změně stran vletěli Tuři na palubovku ve velkém stylu a jakékoli sny svého soupeře, že by mohl uhrát přijatelný výsledek, rozmetali na prach. Třetí čtvrtinu opanovali 35:9, rázem jejich náskok narostl na čtyřicet bodů a nebylo co řešit.

„Stovka“ se sice tentokrát nekonala, další drtivá výhra ovšem ano. Střelecky kraloval Slezák, poprvé v barvách Turů skóroval novic Lukáš Jokl, který tím podpořil tradičně velký a nejen bodový přínos svého bratra Jakuba.

Tuto středu 1. prosince čeká na Tury další vystoupení v českém poháru. Ve svém úvodním vystoupení přehráli Vividbooks Pardubice, nyní je čeká další prvoligový rival z Nového Jičína, která překvapivě vyřadil extraligové Olomoucko. Hraje se od 18 hodin v hale Na Střelnici.

1. LIGA skupina Východ, 11. kolo:

Tuři Svitavy – BC Vysočina 99:50 (21:14, 43:29, 78:38)

Body: Slezák 29, J. Jokl 13, Svojanovský 12, Bálint 11, Jansa 11, Hlobil 9, L. Jokl 6, Baťa 4, Novák 4 – Kubín 22, Sedmík 8, Maňák 8, Číha 4, Plešingr 4, Knetl 2, Novotný 2. Rozhodčí: Kovář, Svoboda. Fauly: 19:26. Pět chyb: Číha (Vysočina). Trestné hody: 28/20 – 12/9. Trojky: 7:5. Doskoky: 57:41. Diváci: 112.

Tuři Svitavy vs. BC Vysočina.Tuři Svitavy vs. BC Vysočina.Zdroj: Tuři Svitavy/Bohumil Kysílko