Předposlední kolo nejvyšší české futsalové soutěže přivedlo do Vysokého Mýta mužstvo Třince. Nejzbach vyhrál 4:3, čímž stvrdil třinecký osud. Sestup. Domácím vyšla výborně první půle. Vytvořili si náskok tří branek. Hosté se tak hned od prvních okamžiků druhého poločasu uchýlili k power play a snažili se s výsledkem něco udělat. Manko snižovali, ale vyrovnat nedokázali.

Skóre otevřel v osmé minutě Jiráský, když se prodral k odraženému míči a poslal ho do šibenice třinecké brány. Když poté Mýtu vyšla standardní situace a Michalec po rohovém kopu uklízel míč za bezmocného Sikoru, následně Novák propálil hradbu těl, Nejzbach se dostal přesně tam, kam potřeboval. Hlídal si průběžný výsledek a příliš nedával soupeři možnost ohrozit Gerčáka.

Po přestávce se to změnilo. Hosté neměli co ztratit. Zaměřili se ihned na power play. Záhy mohli inkasovat, ale míč skončil na tyči. Jenže krátce nato prošel přes polovinu hřiště Baron a nedělal si problém ani se zakončením. Z pohledu Třince bylo ještě veseleji v 28. minutě, kdy chybu v rozehrávce potrestal Hudzieczek.

Důležitým momentem byl gól Nejzbachu nedlouho po kontaktním gólu soupeře. Tentokrát chybovali hosté a Sklenář rovněž neotálel s tím, aby ji ztrestal. Stále nebylo o drama nouze, Třinečtí ještě jednou snížili, ale v závěru, kdy se chystali k náporu, je oslabil vyloučený Opluštil.

Vysoké Mýto - Třinec 4:3

Fakta – branky: 8. Jiráský (Sklenář), 10. Michalec (Lištván), 12. Novák, 30. Sklenář – 23. Baron, 28. Hudczieczek, 37. Samek (Baron). Rozhodčí: Novotný, Cílek. ŽK: 17. Kubát, 28. Sklenář – 12. Potůček, 22. Baron, 40. Opluštil, 40. Opluštil. ČK: 40. Opluštil (TŘI). Poločas: 3:0.
1. FC Nejzbach Vysoké Mýto: Gerčák (Ehrenberger, Špinar) – Sklenář, Jeníček, Štanglica, Michalec, Kubát, Vágner, Novák, Vladyka, Lištván, Jiráský, Sekanina.
SKP Ocel Třinec: Sikora – Baron, Hudzieczek, Opluštil, Csikán, Samek, Buryan, Cieslar, Potůček, Niemczyk, Kreželok.