Ocenění převezmou nejlepší zástupci orlickoústeckého regionu na sportovním poli, kteří v dosavadním průběhu roku dosáhli nebo ještě dosáhnou výrazných úspěchů na krajské, republikové či mezinárodní úrovni. V této souvislosti vyhlašují organizátoři ankety kritéria pro nominace sportovců. Základní podmínkou je členství v tělovýchovné a sportovní organizaci nebo občanském sdružení, které se zabývá sportovní činností na území Orlickoústecka.

Nominace ve všech kategoriích mohou zástupci oddílů a klubů, stejně jako široká sportovní veřejnost, zasílat již nyní na adresu: Orlické sportovní sdružení, Zborovská 213, 562 01 Ústí n. O., e–mailem na adresu: oss.uno@seznam.cz, TM 777 736 319.

Nominace musí obsahovat: jméno a příjmení sportovce, datum narození, adresu bydliště včetně emailové adresy, členství v organizaci, oddíl, ve kterém sportuje, sportovní úspěchy v roce 2018 (v pořadí – výsledky na MS, ME, MČR, ČP a dalších závodech).

Uzávěrka nominací bude 11. prosince 2018. Odborná komise poté vybere jednotlivé laureáty, kteří si převezmou ocenění na slavnostním galavečeru.

Ochuzeni nebudou ani čtenáři Orlického deníku, kteří opět dostanou možnost zvolit si svoji sportovní hvězdu. Nominace totiž bude opakovaně zveřejněna v novinách i s hlasovacím kuponem. Ten z nich, který si získá největší podporu od čtenářů, se stane Sportovní hvězdou Orlického deníku a na galavečeru převezme speciální ocenění.

Slavnostní galavečer spojený s vyhlášením výsledků ankety se uskuteční v pondělí 21. ledna 2019 v 17.00 hodin v Kulturním domě v Ústí nad Orlicí.

Slavnostní vyhlášení doplní i kulturní program, který organizuje agentura Sport Action s.r.o. Jeho konkrétní podoba bude ještě upřesněna. Během jednotlivých galavečerů po celé České republice se na pódiu vystřídají začínající umělci, o moderátorský mikrofon se bude starat Radek Šilhan. Vstup na galavečer je zdarma a my budeme velmi rádi za hojnou účast veřejnosti.

Přátelé a sportovní kolegové, zapojte se i vy do této tradiční ankety, která ocení nejúspěšnější sportovce našeho okresu, kteří právě náš region reprezentují na republikovém i mezinárodním poli.

Vyhlašované kategorie
Jednotlivci: žactvo, dorost a junioři, dospělí, veteráni
Kolektivy: žactva a dorostu, dospělých a nejlepší kolektiv z vesnic
Zasloužilí trenéři, rozhodčí a cvičitelé
Handicapovaný sportovec
Síň slávy
Krajánek