V kategorii dospělých bylo navrženo jedenadvacet jmen, deset z nich se v pondělí dočká ocenění na pódiu Kulturního domu v Ústí nad Orlicí
V nejprestižnější kategorii bylo navrženo jedenadvacet jmen. Deset z nich bude oceněno.

JIŘÍ JEDLIČKA (1987), Sport Club Plavecký areál Pardubice, reprezentant ČR 4x 1. místo mistrovství ČR, 100m prsa a 200m prsa, 2x 2. místo MČR 50m prsa, 2x2.místo MČR ve štafetách 4x100m VZ, 4x100m PZ.

Lukáš UNCAJTÍK (1984), TJ Synthesia Pardubice, kanoistika, dvojnásobný mistr Evropy (3xC2 sjezd a sprint), 1x3. místo a 1x4. místo na ME, čtyřnásobný mistr ČR, 2. místo ve Světovém poháru 2009.

Zuzana SKOČDOPOLOVÁ – ZÁLABSKÁ (1985), LTC Pardubice, tenis, MČR – 1. místo ve dvouhře, vítězka ČR Optim Tour.

David NOVÁK (1983), LTC Pardubice, tenis, MČR – 1. místo ve čtyřhře a 3. místo ve dvouhře.

Martina DOČKALOVÁ (1983), OK Lokomotiva Pardubice, orientační běh, dvojnásobná mistryně ČR, 3x 2. místo na MČR, vítězka Českého poháru, 25. místo na MS.

Tomáš VESELÝ, AC Pardubice, atletika, MČR 3.místo v troskoku.

Veronika KRČÁLOVÁ (1985), SZTM ROB Pardubice, radiový orientační běh, ME – 2. a 3. místo v soutěži družstev, 6. a 7. místo v jednotlivcích, MČR – 1., 2., a 3. místo v soutěži jednotlivců.

Jana KÁRNÍKOVÁ (1981), Hvězda SKP Pardubice, atletika, reprezentantka ČR ve vrhu koulí, mistryně ČR ve vrhu koulí v hale i na dráze, 7. místo na ME družstev.

Drahomíra EIDRNOVÁ (1983), Hvězda SKP Pardubice, atletika, reprezentantka ČR ve sprintech, MČR – 1.místo ve štafetě 4 x 400m na dráze a 2. místo v hale, 3. místo v běhu na 400m v hale a na dráze.

Lukáš DRYML (1981), AMK ZP Pardubice, plochá dráha, mistr Evropy dvojic, mistr ČR v závodě jednotlivců.

Aleš DRYML (1979), AMK ZP Pardubice, plochá dráha, mistr Evropy dvojic, 3. místo na ME v závodě jednotlivců.

Václav DOUBRAVSKÝ (1981), MSK Sokol Pardubice, moderní sportovní karate, MČR – 2. místo v kat. mužů zelených, liga ČR 2. místo v kat. mužů.

Kristýna KREJZLOVÁ (1990), MSK Sokol Pardubice, moderní sportovní karate, MČR – 3.místo v kat. boje žen zelených, liga ČR 2. místo v kategorii boje žen zelených, 2x3. místo v kat. Tertia a v kategorii boje.

Petr HANDLOVIČ (1989), ČVK Pardubice, veslování, 9. místo na MS do 23 let ve čtyřce bez kormidelníka, mistr ČR do 23 let ve stejné disciplíně.

Radka STEKLÁ (1970), MO ČRS Přelouč, sportovní rybáření, mistryně ČR – lov ryb udicí, přívlač.

Pavel KUBEŠ (1984), HBC Alfa Pardubice, hokejbal, reprezentant ČR – 1.místo na MS, člen extraligového družstva SK OEZ Letohrad.

Petr BARTOŠ (1979), Orio Racing Team Litomyšl, motokros, 2. místo na ME a na MČR v kategorii Open.

Robert KRUPIČKA (1978), Jiskra Ústí nad Orlicí, atletika, 2. místo celkem ve Světovém poháru Grand Prix v běhu do vrchu, 2x 1.místo a 2x 2.místo v závodech SP v běhu do vrchu.

Lukáš REŠETÁR (1984), FK Era-Pack Chrudim futsal, reprezentant ČR, vyhlášen nejlepším futsalistou roku 2009, jeden z nejlepších střelců tý Era –Packu.

Pavel BAAR (1984), TJ Jiskra Litomyšl, atletika, reprezentant ČR v desetiboji, držitel druhého nejlepšího výkonu ČR roku 2009, osobní rekord 7615 bodů.

Jan STARÝ (1986), HC Eaton Pardubice, lední hokej, hráč extraligového týmu, který obsadil v loňské sezoně 5. místo. Stal nejlepším střelcem týmu s počtem 25 branek.