Více než dvě stě padesát běžců se postavilo na start závodu, jehož trasy měřily od 100 metrů až po 6, 3 kilometru. Běhu do zámeckého vrchu se zúčastnili nejen registrovaní běžci, ale také děti ze základních škol. Pro ty byly připraveny kratší tratě. S těmi nejmenšími účastníky, kteří neuměli ani pořádně běhat, se na trasu vydali rodiče.

Zázemí celé akce bylo již tradičně u rudoltického Zámečku, který v nedávné době vstoupil do podvědomí veřejnosti zprvu nevysvětlitelným kruhem ve sněhu.

Závod spadal do série Iscarex Cup 2010 a Orlické běžecké ligy mládeže 2010.

Výsledky

Předžákyně – 100 m: 1. Adéla Martincová (Lanškroun).
Předžáci – 100 m: 1. Vladislav Hruška (SKI Klub Česká Třebová).
1. třída – dívky – 150 m: 1. Viktorie Dostálová (Lanškroun). Chlapci: 1. Servác Boháč (AC Choceň).
2. třída – dívky – 200 m: 1. Martina Derková (Atletika Jablonné nad Orlicí). Chlapci – 250m: 1. Filip Gregora (Atletika Albrechtice).
3. třída – dívky – 250 m: 1. Darja Havránková (Svitavy).
4. třída – dívky - 300 m: 1. Monika Gregorová (Atletika Albrechtice).
5. a 6. třída – dívky – 400 m: 1.Natálie Jursová (Rudoltice).
7. – 9. třída – dívky – 500 m: 1. Veronika Hanušová (AC Choceň).
Dorostenky (16-17 let) - 6,3 km: 1. Alena Barnetová (Jablonné nad Orlicí) 00:42:55.
Juniorky (18-19 let) - 6,3 km: 1. Lenka Sontáková (Atletika Albrechtice) 00:39:00.

Chlapci – 300 m: 1. Bonifác Boháč (AC Choceň).
Chlapci – 400 m: 1. Miroslav Jursa (Rudoltice). Chlapci – 500m: 1. Jan Svatoš (SKI Klub Česká Třebová).
Chlapci – 600 m: 1. Jan Friš (TJ Jiskra Litomyšl).
Dorostenci : (16 – 17 let) - 6, 3 km: 1. Jan Hřivna (TJ Sokol Jaroměř) 00:27:47, 2. Petr Vinduška (Atletika Albrechtice) 00:29:45.
Junioři: (18 – 19 let) – 6, 3 km. 1. Petr Nechvíl (AC Choceň) 00:26:03.

Muži A (20-39 let) - 6,3 km: 1. Michal Horáček (ISCAREX Česká Třebová) 00:22:49, 2. Jiří Žák (Technika Brno Extreme) 00:23:28, 3. Jindřich Král Jindřich (ISCAREX Česká Třebová) 00:24:07.
Muži B (40-49 let) - 6,3 km: 1. Martin Vacek (ISCAREX Česká Třebová) 00:24:12, 2. Miroslav Nemšák (TJ Sokol Černovír) 00:25:32, 3. Roman Buriánek (Česká Třebová) 00:27:08.
Muži C (50-59 let) - 6,3 km: 1. Aleš Stránský (ISCAREX Česká Třebová) 00:24:34, 2. František Pechek (Maratonstav Úpice) 00:26:13, 3. Jiří Bombera (Moravská Třebová) 00:29:26.
Muži D (60 let a starší) - 6,3 km: 1. Miroslav Krsek (ESAB Vamberk) 00:27:59, 2. Miloslav Červ (Atletika Polička) 00:31:08, 3. Rudolf Ehrig (ISCAREX Česká Třebová) 00:31:45.

Ženy A (20-34 let) - 6,3 km: 1. Michaela Mertová (Atletika Albrechtice) 00:26:11, 2. Jana Pechková (Maratonstav Úpice) 00:29:01, 3. Hanka Jirásková (ISCAREX Česká Třebová) 00:29:14.
Ženy B (35-44 let) - 6,3 km: 1. Denisa Barnetová (ISCAREX Česká Třebová) 00:28:45, 2. Pavlína Oszwaldová (TJ Sokol Damníkov) 00:37:27, 3. Jana Hrišková (ISCAREX Česká Třebová) 00:38:19.
Ženy C (45 let a starší) - 6,3 km: 1. Jana Matyášová (Dolní Dobrouč) 00:31:22, 2. Eva Jirásková (ISCAREX Česká Třebová) 00:31:40, 3. Pavla Kováříková (KRB Chrudim) 00:35:03.

Podnikatelská míle - 1,609 km: 1. František Pechek (Pivovar Krakonoš Trutnov) 00:07:11, 2. Jan Pavlas (Lanškroun) 00:07:20, 3. Jan Fryauf (Lanškroun) 00:07:21.

(hah)