absolvovalo v pondělí na ústeckém atletickém stadionu a přilehlém hřišti na in-line hokej sedm základních škol okresu Ústí nad Orlicí.
Projekt Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů zaštítil svou přítomností olympionik, účastník mistrovství světa a výtečný diskař Gejza Valent, jenž se stal patronem právě okresního kola v Ústí nad Orlicí.
Organizační stránku akce s přehledem zajistily Jana Kaplová (Ústí n. O.) a Markéta Doubravová (ZŠ Brandýs n. O.), které všem zúčastněným aktérům pochopitelně fandily. "Obě si zaslouží velkou pochvalu za organizaci," uvedl patron akce Gejza Valent.
Jedinou kaňkou tak mohlo být pouze nepříznivé počasí. "Týmům po celou dobu konání závodů drobně pršelo a teplota nepřesáhla osm stupňů. I přes velmi nepříznivé podmínky byly dosaženy velmi pěkné výkony a všichni zúčastnění soutěžili s velkým zaujetím a nadšením," prohlásil Gejza Valent.
A kolik dětí se nakonec závodů zúčastnilo? "Celkem se okresního kola zúčastnilo sedmdesát dětí ze sedmi škol," dodal Valent.
Ti nejlepší dostali tretry, na jejichž designu se podílel olympijský vítěz Robert Změlík, a zároveň i poháry. V jednotlivcích byli absolutními vítězi Martin Bílek (ročník 1998) ze Základní školy Klášterec n. O., mezi dívkami získala titul absolutní vítězky Margit Junková z Gymnázia Vysoké Mýto (ročník 2000).
Postup do krajského kola, které se bude konat 12. června v Moravské Třebové, si vybojovala družstva ZŠ Jiráskova Vysoké Mýto a ZŠ Klášterec nad Orlicí.