Družstvo obhájců titulu tak opět potvrzuje roli favoritů soutěže, v jejímž průběhu ztratili Choceňští prozatím pouze jediný bod. Na dohled je a s pouhou jednobodovou ztrátou jim na paty šlape tým Vysokého Mýta A. Druhá část soutěže je na programu až v dubnu příštího roku.

O prvním říjnovém víkendu vstoupili do soutěže II. ligy i hráči choceňského A týmu, kteří se v úvodním kole představili na palubovce Znojma. Zápasy se však hostujícím hráčům nevydařily a na dalekou zpáteční cestu se vydali s porážkami 1:3 a 0:3. Napravit si reputaci a rozšířit bodovou sbírku se choceňští volejbalisté pokusí již tuto sobotu, kdy na své palubovce přivítají od 10:00 v prestižním utkání své vrstevníky z nedalekých Kerhartic, kteří jako letošní nováčci soutěže taktéž v prvním kole dvakrát zaváhali.

V plném proudu je rovněž I. liga juniorů, kde se střídavě daří choceňským juniorům. Nejdříve si odvezli poloviční příděl bodů z Opavy. Následně dokázali v domácím prostředí jednou porazit i loňského vítěze z Ústí nad Orlicí, načež o minulém víkendu zaznamenali další poloviční úspěch v zápase se silným soupeřem z moravského Drásova. O víkendu pak na choceňské mladíky čeká daleký výlet k papírově slabšímu soupeři do Nivnice, kde se junioři pokusí již naplno bodovat a prodrat se tak do vyšších pater tabulky.

(šve)