8. července

Klid před bouří, tak by se dal charakterizovat dnešní den. Ráno jsme vstávali na devátou hodinu a trochu jsme si pospali. Hned po snídani odjíždíme zarelaxovat a zároveň zafandit na tenisové kurty.
Zatím je naše úspěšnost až neskutečná. Řadíme se mezi tři neporažené celky, vedle nás neokusili hořkost porážky pouze Rusové a Brazilci. Vyšel i bulletin rankingu úspěšnosti hráčů na různých postech a ani tady nejsme bez úspěchů.

Mezi nejvíce bodujícími hráči jsou Jakub Rybníček na 8. místě, Vláďa Sobotka na 15. místě, Tomáš Fila na 29. místě a Martin Bohm na 41. místě. V úspěšnosti smečařů je Tomáš Fila na 6. místě, blokař Vláďa Sobotka na místě druhém. Na 2. místě je i Zdeněk Haník v nahrávačích a v popředí tabulek na příjmu v poli a mezi libery se pohybuje i Honza Václavík.

9. července

Celý den vyzněl v jednu velkou parádu, která se nezažívá tak často, a ten kdo dělá sport, takovou chvíli zažije jednou, dvakrát za život.
Porážíme Turky, družstvo, které vyhrálo dvě předešlé univerziády (Izmir 2005, Bangkok 2007).
Pořadatelé podstatně změnili náš hrací čas. Místo 20.00 hrajeme ve 13.00 a více to zřejmě rozhodilo našeho soupeře.
První míče vyšli lépe Turkům, ale ne že by je uhráli, ale zkazili jsme si je sami (malinko zaúřadovala nervozita).
Ale od stavu 8:7 v prvním setu jsme Turky přehrávali a především díky excelentní obraně na síti jsme je k ničemu nepustili. Celé utkání jsme hráli až nezvykle (na naši národní mentalitu), plně soustředěni a bez chyb.

Je vidět, že si tohoto utkání a blížícího se postupu mezi nejlepší čtyři celky světa užíváme plnými doušky, žádná nervozita, žádný stres (no jen malinký u mě).

Porážíme Turky v přímém přenosu 3:0 na sety 25:19, 25:19, 25:17 po hodině a čtvrt. Máme obrovskou radost z výkonu, z postupu, ale také z ohlasů na naše účinkování na univerziádě v Bělehradě. Nestačím brát telefony. Píší a volají volejbalisté, volejbalový představitelé, nechají nás pozdravovat politici, šéf olympijského výboru, ale hlavně mnoho SMS je od kamarádů a lidí z České Třebové.

Moc vám všem za takovou lavinu uznání děkujeme.

Unaveni, ale spokojeni zůstáváme v hale na utkání, ze kterého vzejde náš soupeř. Kanada hraje s Ruskem.
Rusko do té doby neprohrává ani set a je největším favoritem letošní univerziády. Ale nevypadá to s nimi dobře, prohrávají 2:0 na sety. Kanada hraje skvěle, ale Ruský stroj se pomalu začíná rozjíždět a nakonec vítězí 3:2 na sety.
Je rozhodnuto.
Naším soupeřem o postup do finále je Rusko. V dalším souboji vyhrává překvapivě Egypt nad domácími Srby 3:1 a stejným poměrem si zajišťuje svoji účast mezi nejlepšími čtyřmi celky další favorit Brazílie výhrou nad Polskem.

Co budeme dělat zítra, tak v tom už máme jasno. Dopoledne posilovna (do haly nejdeme, sil není již na rozdávání) a v 17.00 odjez do vzdáleného Noveho Sadu (87 km), kde hrajeme ve 20.00.

Držte nám na dálku palce!