BĚLEHRADSKÝ DENÍK LUBOMÍRA VAŠINY – 1. DÍL

Poslední soustředění náš univerzitní volejbalový reprezentační tým, který se připravuje na světovou univerziádu v Bělehradě, čekalo ve sportovním centru v Nymburce.

Ti, co byli na předešlé světové univerziádě v Bangkoku, už věděli, co je čeká za dřinu. Ale také se mohli těšit na skvělé zážitky na sportovištích, v univerzitní vesnici a na různých společenských akcích, které jsou neodmyslitelnou součástí univerziády. Určitě stojí za zmínku v přesunu mezi Prahou a Bělehradem.

V Praze jsme totiž nasedli do vládního letounu, který nás během jedné hodiny a patnácti minut dopravil na místo určení – do hlavního města Srbska Bělehradu. Ne každému smrtelníkovi se podaří vstoupit na palubu vládního letadla.

Druhým zážitkem, zatím ne však sportovním, byla cesta autobusem do univerzitní vesnice za doprovodu policejních vozidel.

I přesto, že univerziáda zahajuje slavnostním ceremoniálem až dnes, ale už od 25. června se postupně sjíždějí a všichni sportovci zúčastněných států.
Celého čtrnáctidenního zápolení se má zúčastnit přes 10 000 účastníků z více jak 160 zemí.

Českou republiku reprezentuje bezmála stovka sportovců ve třech kolektivních a deseti individuálních sportovních odvětvích.

Pevně doufám, že mimo zážitků mimosportovních budu moci informovat i o úspěších naší výpravy.