Volejbaloví junioři České Třebové sehráli důležitý dvojzápas v Brně - Šlapanicích. Prakticky i jedno vítězství by je posunulo do vyřazovacích bojů o účast v příštím ročníku extraligy juniorů, což by byl další výrazný úspěch třebovských sportovců. Tento cíl se jim podařilo splnit a pokud doma v dalších zápasech nezaváhají, může se českotřebovská veřejnost těšit na kvalitní juniorský volejbal.

Sokol Šlapanice – Sokol Česká Třebová 3:1 (28:26, 24:26, 25:13, 25:23). Po prohraném prvním setu bylo jasné, že vyhrát první zápas bude velice těžký úkol. České Třebové se nedařilo v útoku a nepokryla ani tři soupeřovy hráče, o které se výkon protivníka opíral. V dalším setu junioři zabojovali a srovnali průběžný stav. V dalších dvou setech Třebováci pokračovali v matném výkonu, prohráli je a tím i celý první zápas.

Sokol Šlapanice – Sokol Česká Třebová 3:1 (25:15, 21:25, 18:25, 23:25). Před druhým zápasem kladli trenéři důraz na obrannou činnost, která v prvním klání nebyla na potřebné úrovni. V prvním setu, který hosté prohráli rozdílem třídy, obrana však znovu nefungovala. V tomto okamžiku sáhli trenéři k poslední možnosti a zamíchali sestavou. V dalším setu se karta začala obracet, Českotřebováci ubránili několik důležitých útoků soupeře a vytvořený náskok si udrželi až do konce setu. Ve stejném duchu se nesly i další dva sety a nakonec třebovští junioři utkání vyhráli a splnili svůj úkol, který si dali před odjezdem.

Lubomír Vašina, trenér Č. Třebové: „Těžko někoho chválit. Ve chvílích, kdy se družstvu nedařilo, se nenašel nikdo, kdo by svým přístupem ostatní strhl. V útoku však všechny převyšoval Ondra Němec, který byl i místním obecenstvem označen za nejlepšího hráče v obou zápasech. Přísnější měřítko snesou poslední tři sety druhého utkání, kdy hráči pochopili, jak se musí k vrcholovému volejbalu přistupovat.“

Č. Třebová: Matěj Chládek, Matouš Krpata, Ondřej a Michal Knížkovi, Ondřej Němec, Jiří Milek, Tomáš Plesník, Tomáš Tesař. Trenéři: Martin Knížek, Luboš Vašina.

Ve druhé lize volejbalistek prohrály hráčky Lanškrouna oba své domácí zápasy s Frýdkem–Místkem. Měly ale těžkou úlohu. Frýdku patří první příčka.
Pořádnou fušku mají za sebou ve druhé lize mužů volejbalisté České Třebové. Semily se sice pohybují na chvostu tabulky, ale svoji kůži nedaly lacino.
Výsledky: Lanškroun – Frýdek–Místek B 0:3 (-20, -14, -21) a 1:3 (-16, 23, -17, -15).

Ústí – Vrchlabí 0:3 (-17, -17, -20) a 1:3 (-17, 20, -20, -17), Semily – Č. Třebová 2:3 (-17, 23, 15, -19, -11) a 2:3 (-14, -21, 17, 12, -14).

(vaš, ry)