BĚLEHRADSKÝ DENÍK LUBOMÍRA VAŠINY – 3. DÍL

Konečně jsme se podívali do nejvzdálenější haly, kde budeme trénovat a hrát svoje utkání na univerziádě. A musím říct, že tak obrovský komplex sportovišť pod jednou střechou se vidí málokde.

Krytý plavecký bazén, zimní stadion, restaurace, posilovna, malá hala s kapacitou 2 500 diváků a velká hala pro 7 000 diváků…

Ve velké hale jsme také hráli přípravný zápas s Japonskem, jedním z horkých kandidátů na postup mezi nejlepší družstva turnaje. Před zápasem předcházel společný trénink.

V souboji nám Japonci zle zatápěli a svojí strojovou precizní hrou nás dostávali pod tlak. Nicméně první set jsme je přehráli a ve druhém jsme měli navrch zhruba do poloviny, pak už jsme po pár nevyhraných dlouhých výměnách ztratili půdu pod nohama a ani jsme nestačili sledovat hemžení útočníku soupeře na druhé polovině kurtu.

Japonci nás určitě dobře prověřili, vyzkoušeli jsme si některé kombinace na prvního ostrého soupeře Německo.

Večer přijížděly do vesnice další výpravy, viděl jsem například výpravu z Ugandy, Spojených států amerických, ale i z Mali nebo Nepálu. K naší výpravě se přidala i Eva Hrdinová, vítězka smíšené čtyřhry na 24. světové univerziádě v Bangkoku. A svoje účinkování zahájili na univerziádě úspěšně fotbalisté vítězstvím nad Kanadou 3:1.

Tak a jdu spát, zítra nás čeká perný den, trénink v 52 km vzdáleném Smederevu a hlavně slavnostní zahájení 25. světové univerziády, na kterou tady vrcholí přípravy.

Fotografie a předchozí díly naleznete na internetových stránkách Orlického deníku.