Ve druhé lize mají volejbalisté a volejbalistky za sebou další dvě kola. Hráči Letohradu prohráli obě utkání v derby s Ústím. Ve druhém zápase vedli už 2:0 na sety, a přesto nedokázali utkání dotáhnout to vítězného konce. Muži České Třebové doma porazili v jednom zápase Sokol Hradec Králové, a v tabulce jsou i nadále bod před svým soupeřem.

Jak už bývá smutným pravidlem, nedařilo se ženám z České Třebové, které zajížděly do Záměle, kde prohrály oba zápasy. Volejbalistky Lanškrouna odehrály dvojzápas ve Frýdku–Místku, ale ani jim se vůbec nedařilo a v malé tělocvičně prohrály oba zápasy.
Většina týmů si svá utkání zahrála při řádění hurikánu Emma a utkání to zpravidla poznamenalo výpadkem elektrického proudu.


Letohrad – Ústí nad Orlicí
2:3 (23, –24, –23, 17, –15)
2:3 (23, 14, –14, –21, –10)
Ústí se v tomto ročníku nedaří. Jeho volejbalisté byli zvyklí se pohybovat na špici soutěže, jenže letos prožívají Ústečtí hubený rok. Pohybují se ve spodních patrech tabulky. Letohrad je na tom ale bohužel ještě hůře. Bezkonkurenčně mu patří poslední místo. Sice moc nechybělo k tomu, aby si Letohrad v domácím prostředí se svým soupeřem poradil, ale to by se mu musely dařit lépe koncovky setů.
Jan Motl, trenér Letohradu: „Bylo to derby, oba týmy jsou na tom v tabulce špatně, my jsme na tom ale ještě hůř než Ústí. Myslím si, že se hrál pěkný volejbal a hrálo se hodně vyrovnaně. V prvním utkání jsme srovnali na 2:2 a zápas potom ztratili. Prohráli jsme si ale utkání hlavně ve druhém setu. Tam jsme to měli rozehrané na 2:0 a sami jsme si to pokazili. Šanci zvítězit jsme měli v pátém setu, kdy jsme vedli už 10:6, ale koncovka se nám vůbec nepovedla.

Druhé utkání jsme měli velmi dobře rozehrané, vedli jsme už 2:0 na sety. Ve druhém setu jsme byli jasně lepší, ale ve třetím to byla hrůza, úplně jsme si obrátili s Ústím role. Čtvrtý set byl hodně o bojovnosti a bohužel jsme ho nezvládli. Potom jsme sice měli šanci ještě v tie breaku. Hra byla však z naší strany velice špatná…“

Zdeněk Klouda, trenér Ústí nad Orlicí: „Úvodní zápas byl velmi těžký, rozhodovalo se až v pátém setu, kde sehrála roli i trocha štěstí.
Ve druhém zápase se nám zpočátku vůbec nic nedařilo, připadalo mi, jakoby hráči neměli ani zájem hrát. Prohrávali jsme dokonce už 0:2 na sety. Najednou jsme se však vzpamatovali a poměrně snad〜no jsme ty zbylé tři sety získali.“

Č. Třebová – So. H. Králové
2:3 (20, –24, 14, –23, –15)
3:2
David Buchta, hrající trenér České Třebové: „První zápas byl vyrovnaný. Po úvodním setu, který jsme vyhráli, vypadlo osvětlení. Poté následovala delší pauza a Hradec do toho zápasu pak naskočil lépe. Tým hostí se chytil, byl lepší a měl i potřebné štěstí.

Druhé utkání bylo opět velice vyrovnané a do posledních chvil dramatické. Rozdíl byl pouze v tom, že jsme potřebné štěstí měli tentokrát my.“

Záměl – Česká Třebová
3:0 (17, 18, 25)
3:1 (17, 13, –26, 14)
Hana Dejdarová, hráčka České Třebové: „Záměl nebyla o moc lepší než my, ale nám se v této sezóně absolutně nedaří. V Zámělu byly pro velký vítr ztížené podmínky. Kvůli výpadku elektrického proudu jsme museli hrát potmě. I když je pravda, že pro oba týmy to bylo stejné, avšak my jsme se s tím vyrovnaly hůř.“

Fr.–Místek „B“ – Lanškroun
3:1 (19, –22, 21, 19)
3:0 (21, 18, 18)
Eva Mrázová, trenérka Lanškrouna: „V prvním zápase jsme vyhrály jen jeden set. Vyrovnávaly jsme sice na 1:1, jenže pak děvčata hrála špatně. Vyhazovaly se a bylo vidět, že jim vůbec nesedlo prostředí v malinké frýdecko–místecké tělocvičně. Takové domácí prostředí hraje velkou roli.
Druhý zápas nebyl tak jednoznačný, ale děvčata hlavně Markéta Holcová, která obyčejně náš tým v útoku táhne, se stále vyhazovala. Na severu Moravy jsme podaly daleko horší výkon než v minulých utkáních. Stoupající výkonnost jsme nepotvrdily.

(abe)