V posledním zápase krajského přeboru I. třídy mužů porazili letohradští volejbalisté Sokol Pardubice dvakrát 3:1 na sety a stali se vítězi soutěže.

V sestavě Kalivoda, Krejsa, Honskus, Hottmar, Sienczak, Prodan, Krahulec, Mačát, Trnečka, Junek, Moravec a Antušek si tak vydobyli právo účasti v kvalifikaci o II. ligu, z níž před rokem sestoupili právě do krajského přeboru.

„Klukům patří nekonečný dík! I v ne tak povedené druhé polovině soutěže se v důležitých momentech neuvěřitelně zvedli a dotáhli vše do vítězného konce,“ konstatoval kouč Jan Motl a pokračoval: „Vyzvedávat jednotlivce je strašně složité, každý hráč má v družstvu své místo. Jsem jen nesmírně rád, že po vyhlášení cíle pro letošní sezonu – do třetího místa v KP – jsme si dokázali vyskočit na ten nejvyšší stupínek.“

Již tento pátek čeká na Letohradské neznámý celek z Netolic, v sobotu se střetnou s Kralupy nad Vltavou, které mají v kádru například Přemka Bláhu, Martina Demara, Milana Fortuníka nebo Petra Gallise. Poté si zahrají s domácím Turnovem a v neděli s Hronovem. „Hraje se o dvě postupová místa, nezbývá nám tedy nic jiného než bojovat,“ dodal Jan Motl.