“Bučovice přijely s kádrem brněnského celku a z Bučovic byli jen nejlepší hráči, třeba Ivo Dubš. Protože jsme ale i s Brnem sehráli po novém roce v lize dobrý zápas, tak jsme šli do utkání s otevřeným hledím,“ poznamenal českotřebovský volejbalový trenér Lubomír Vašina.

Česká Třebová – Bučovice 0:3 (–18, –20, –22)

„Už v prvním setu bylo znát sílu soupeře. Mnoho šancí jsme neměli hlavně v koncovkách. Vždy do poloviny setu jsme se soupeřem drželi krok, pak už jsme na něj ale nestačili,“ popsal první zápas Vašina.

Bučovice – Česká Třebová 3:0 (22, 15, 22)

„V Bučovicích byl zápas z naší strany mnohem kvalitnější než doma. Plná hala sice hnala domácí za vítězstvím, ale Bučovičtí znejistěli, začali chybovat, čehož jsme využili v prvním a ve třetím setu. ale díky našim chybám v útoku jsme nakonec o dobře rozehraně sety přišli. Soupeř vyhrál po zásluze, byl volejbalově kvalitnější, prohráli jsme právem,“ pokračoval v hodnocení českotřebovský trenér.

Česká Třebová: Buchta, Halva, Skipala, Abraham, Pávek, Žáček, Kouba, Němec, Raška, Kašpar, Vašina. Dalším soupeřem českotřebovského celku, který je nyní v tabulce kvalifikace poslední, budou již zítra volejbalisté USK Slavia Plzeň. „Existuje ještě varianta, že bychom se mohli v I. lize zachránit. Bučovice by musely porazit Plzeň 3:0 a my museli vyhrál v Plzni také 3:0 na sety. Šance na záchranu je tedy minimální, i když je,“ konstatoval Vašina a dodal: „Každopádně jedeme do Plzně zápas odehrát, Pro mladé hráče je každý takový zápas důležitý a představuje velkou zkušenost. Pojedeme v kompletní sestavě, až do čtvrtku jsme trénovali a chceme si dobře zahrát.“