To je ovšem ještě hodně daleko, protože základní část končí až na apríla. „Výsledky jsou, předvedená hra je, myslím, rovněž dobrá, takže teď u nás vládne pohoda. Jen to musíme zaklepat," říká kapitán týmu Pavel Formánek.
I jemu samotnému se v probíhajícím ročníku daří. Hattrickem zničil Krokodýl Brno, proti Helasu rovněž podal „Formis" dobrý výkon. „Bohužel to nejsou spojené nádoby. Mně osobně se na Krokodýlu moc nedařilo, ale měl jsem štěstí, že jsem dokázal proměnit ty šance. Zápas proti Helasu byl herně lepší, ale zase jsem nedal gól. Tady přesně platí, že je jedno, kdo góly dává, protože vždy to někomu sedne lépe, někomu hůře," reaguje Formánek.
       Na začátku ledna přišla změna na trenérské pozici. Miroslav Semerád přenechal místo Romanu Páralovi a odešel pokračovat v aktivní hráčské kariéře do Hradce Králové. „Já jsem se to dozvěděl vlastně až na prvním tréninku v novém roce, takže jsem byl překvapený, ale vím, že Míra nebyl spokojený se svojí situací, s herním vytížením, které tady měl. My s tím nic neuděláme, rozhodl se odejít, domluvil se s vedením a šel zkusit štěstí do Hradce. Jeho prioritou je stále ještě hrát a nikoliv ještě trénovat," má jasno o rošádě vysokomýtský kapitán.
Na druhou stranu se není co divit, protože do kádru týmu přišlo hned několik hladových vlků mladého věku, kteří by mohli jednou táhnout Nejzbach. A v budoucnu by mohla kvalita mužstva ještě stoupat. „Musíme si přiznat, že nemáme mládežnické kategorie tak silné, abychom z nich mohli do budoucna třeba čerpat. Jsme odkázáni na to, že k nám přijíždějí hráči z okolních měst a i větší vzdálenosti, které se snažíme zapracovat. Přece jen nás starších už je tam dost. Ať jsem to já, Petr Vladyka, Libor Gerčák a Petr Jeníček. Pak je velký skok. Chybí nám střední generace. Máme čas dát to do kupy a tito mladíci se zatím jeví poměrně dobře," přiznává dvaatřicetiletý obránce.
        Na rozehrání mají ještě sedm utkání. Zatím je Nejzbach čtvrtý, ale třetí příčka je vzdálená pouhý bod. „Ne, že bychom se k tomu přímo upínali, ale víme, jaké je rozlosování. Myslím, že ho máme jednodušší. Já jsem se díval na los Slavie nebo Plzně, která na nás dotírá. Vím, že to bude teď o dvou zápasech. Protože jedeme na Kladno a pak hostíme Českou Lípu. Zatímco Plzeň má Era-Pack, což je předpoklad, že by mohla ztratit body. My bychom tak mohli odskočit. Pak už by se opravdu rozhodovalo mezi námi a Slávií. V místech, kde se teď pohybujeme, je to asi naše maximum a možná i trochu nad plán, ale současné umístění je velmi lichotivé," je si dobře vědom Formánek, protože první čtyřka zaručuje start v play off na domácí palubovce. „Ono to zase není až tak důležité, spíše jde o to, jak se zvládne vstupní první zápas. Samozřejmě chceme začínat doma. Víme o té naší výhodě, neboť hala tady u nás je hodně specifická, což je pro nás velkou výhodou."
       Vše tomu nasvědčuje. Trápit ve své hale soupeře zvučných jmen Nejzbachu nečiní žádné potíže a pokud výkony budou takové jako doteď, nemusí zůstat o skromných ambicí. „Já nechci nic zakřiknout nebo být přehnaně velkým optimistou. Je fakt, že ne nadarmo se říká, že play off je úplně jiná soutěž. Může se stát, že jak jsme nyní na vítězné vlně, tak víme, že občas zahrajeme hůře proti slabším mančaftům. Když to přeženu, tak přijede Česká Lípa, my to nezvládneme, zapadneme do šedi a budeme mít problém se z toho vyhrabat. Věříme, že by to letos mohlo dopadnout, že by se nám semifinále mohlo povést, ale je to ještě hrozně daleko. Stát se může všechno, protože základní část končí až v dubnu," krotí částečně optimismus Pavel Formánek.
      Kdo je spokojen, jsou jednoznačně fanoušci. Na domácí utkání jsou tribuny zaplněné do posledního místa a ženou své borce za vítězstvím. „To nám opravdu pomáhá, za to jsme hodně rádi. Kamkoliv přijedeme, tak jsou sice v hledišti diváci, ale já tomu říkám, že jsou do divadelníci. Přijdou a zatleskají na konci. Já to můžu porovnávat se Spartou, kde jsem hrál, kam na zápasy chodilo padesát lidí do haly pro 1200 lidí. To nemělo s prvoligovým sportem nic společného," vzpomíná.

Sérii výher jede Nejzbach hájit do Kladna
Na západ Čech pocestují v pátek futsalisté Nejzbachu. V rámci 16. kola Chance futsal ligy hrají s Kladnem. Domácí si zvedli náladu po výhře nad Českou Lípou a věří si i na Mýto. „Věříme, že se nám podaří navázat na výkon ze zápasu s Lípou. K dispozici bude i uzdravený Výborný. Zápas se výjimečně bude odehrávat v kladenské hale Bios, namísto Městské sportovní haly. Snad se s jiným povrchem kluci vypořádají dobře a body udržíme doma," doufá trenér Kladna Jakub Jiránek. Východočeši jsou v pohodě, herně i výsledkově se jim daří. Ovšem do Kladna nepojedou zcela kompletní. „Kladno se minulý týden výhrou v České Lípě vrátilo do boje o záchranu. Proto očekávám těžké utkání, na které se musíme připravit po všech stránkách. Nebudeme kompletní z důvodu zranění a nemoci, takže dostanou příležitost hráči, kteří pravidelně nehrají. Doufám, že v pátek budou silnice sjízdné a nenapadne metr sněhu," přeje si vzhledem k dalekému výletu kouč Nejzbachu Roman Páral.