V průběhu ceremoniálu byla odtajněno nejen jméno absolutního vítěze, ale také všech dalších oceněných v ostatních kategoriích. Laureátů, jež vybrala odborná komise, bylo celkem třiapadesát. Čtyřiapadesátého volili svým hlasováním čtenáři Orlického deníku, kteří určili Sportovní hvězdu.

Na pořádání ankety se spolupodílejí Orlické sportovní sdružení, Orlický deník, města Vysoké Mýto, Brandýs nad Orlicí, Choceň, Jablonné nad Orlicí, Králíky, Žamberk, Lanškroun, Ústí nad Orlicí, Letohrad, Česká Třebová a s nimi i reklamní a marketingová agentura ČOK CZ.

A teď k samotným výsledkům. V hlavní kategorii jednotlivci – dospělí zvítězil a nejúspěšnějším sportovcem Orlickoústecka za rok 2011 se stal zástupce atletiky Ústí nad Orlicí Robert Krupička. V minulé sezoně vybojoval 2. místo v Mistrovství České republiky v maratonu, v celoročních tabulkách České republiky je v půlmaratonu na druhém místě a v maratonu na krásném 5. místě. Na Mistrovství Evropy ve skyrunningu zvítězil, v Turecku na Mistrovství Evropy v běhu do vrchu skončil desátý a na Jungfaumaratonu si připsal třetí místo. Protože je v současné době na tréninku ve Švýcarsku, cenu za něho převzal jeho bývalý trenér a vedoucí atletického družstva mužů v Ústí nad Orlicí Jan Vencl.

Na druhém místě skončila v anketě Monika Simonová, která hájí barvy Cyklotreninku Františka Trkala Lanš- kroun. Tato šestadvacetiletá cyklistka se stala mistryní Evropy amatérů v časovce a připsala si také dvě druhá místa na mistrovství světa amatérů.

Třetí místo zamířilo do Ústí nad Orlicí k loňskému vítězi, Lukáši Novákovi, který se věnuje hasičskému sportu.

Pro ocenění za čtvrté místo si došla Karolína Kloučková, která se věnuje ve Ski klubu Ústí nad Orlicí alpskému lyžování.

Pátý skončil Libor Gerčák, futsalový brankář České reprezentace a týmu FC Nejzbach. Do fotbalové brány se staví za FK Choceň. Ve volném čase se věnuje i mládeži.

Šesté místo putovalo do Žamberka spolu s Václavem Stejskalem, který se věnuje rychlostní kanoistice.

První místo v kategorii jednotlivci – mládež do 15 let získala Petra Vávrová, která se v TJ Spartak OEZ Letohrad věnuje karate. Je několikanásobnou mistryní republiky a druhou v Evropském poháru. S velkým náskokem také vede celorepublikovou tabulku své kategorie. Druhý skončil Jakub Procházka, jenž se věnuje biatlonu v klubu KB OEZ Letohrad. Třetí místo patří Michaele Stránské, běžkyni Iscarexu.

Další výsledky: 4. Jakub Procházka, atletika, TJ Jiskra Ústí nad Orlicí, 5. Daniel Rössler, letecké modelářství, LMK Choceň, 6. Petr Dostál, plavání, PK V. Mýto, 7. Michaela Mikysková, plavání, PK V. Mýto, 8. Radovan Šifra, sportovní lezení, Saltic team HK Lanškroun, 9. Matyáš Junek a Adam Klement, kanoistika, SK V. Mýto, 10. Patrik Kubíček, rychlostní kanoistika, SK Žamberk.

V kategorii mládež, junioři si první místo odvezla dvojice Daniel Suchánek a Jan Jílek, kteří dosáhli obrovských úspěchů v kanoistice. Reprezentují SK Vysoké Mýto.

Druhá skončila jejich týmová kolegyně Klára Paďourová a třetí Nikola Krátká, která získala v roce 2011 čtyři mistrovské tituly ve všech možných juniorských kategoriích karate. Jejím týmem je TJ Spartak OEZ Letohrad.

Další výsledky: 4. Michal Krčmář, 5. Vlastimil Vávra, 6. Kristýna Černá, všichni biatlon, KB OEZ Letohrad, 7. Filip Záveský, běh, Iscarex, 8. Pavel Jiroušek, kuželky, Lokomotiva Česká Třebová, 9. Veronika Scheuerová, sportovní lezení, Saltic team HK Lanškroun, 10. Tomáš Ďurán, naturální kulturistika , Letohrad.

V kategorii veteráni nad 40 let zvítězil Jiří Strnad, který se věnuje rychlostní kanoistice za SK Žamberk. V loňském roce získal řadu ocenění, mezi nimiž nechybí titul mistra republiky, vítězství na mistrovství světa či výhra na Evropských veteránských hrách.

Druhý skončil Aleš Stránský, který se věnuje v týmu Iscarex běhu. V roce 2011 vybojoval 1. místo v Českém poháru v běhu do vrchu, 1. místo v Iscarex cupu a mnoho dalších titulů.

Třetí skončil Miroslav Krsek, který se věnuje atletice a duatlonu. V mistrovství světa v duatlonu skončil třetí. Čtvrté místo vybojoval na Grosglokner, 1. pak na 10 km na mistrovství České republiky v atletice a na 1500 m skončil také první.

Další výsledky: 4. Aleš Dytrt, biatlon, KB OEZ Letohrad, 6. Miloslava Keprtová běh, Iscarex, 6. Vladimír Nebola, benčpres TJ Spartak OEZ Letohrad.
Mezi kolektivy z vesnic nejvyšší příčku vybojovali fotbalisté TJ Sokola Libchavy. Ocenění získali především za úspěšnou práci s mládeží, přípravka i žactvo hraje krajské soutěže, dorost se pohybuje na okresní úrovni a A mužstvo je po podzimu v I. A třídě na 1. místě.

Kolektivy dospělých ovládli biatlonisté KB OEZ Letohrad, kteří jsou druzí v celkovém pořadí Českého poháru. Druhý skončil oddíl kuželek Lokomotiva Česká Třebová, který hraje již osm let nejvyšší soutěž v republice. V roce 2011 vyhrál Český pohár a nakonec i Superpohár. Třetí místo pak putovalo do Chocně spolu se zástupci Volejbalového klubu Choceň.

Další výsledky: 4. FK OEZ Letohrad – fotbal, 5. TJ Jiskra Ústí nad Orlicí – atletika.

Volejbalisté Jiskry Ústí nad Orlicí, kteří hrají druhou nejvyšší soutěž v republice, získali nejvyšší ocenění v kategorii družstev mládeže. Druzí skončili biatlonisté KB OEZ Letohrad a třetí futsalisté kategorie U16 FC Nejzbachu Vysoké Mýto.

Další výsledky: 4. FbK Orlicko Třebovsko – florbal, 5. Volejbal Česká Třebová.

V cizím dresu v roce 2011 nejvíce zazářil rodák z Ústí nad Orlicí, který je mistrem světa, Evropy, vítězem Světového poháru a druhým nejlepším sportovcem roku v republice – Jaroslav Kulhavý.

Zajímavá společnost se sešla mezi trenéry, kde byli oceněni Václav Webr, Čestmír Rypka, Jana Schejbalová, Vladimíra Vebrová, Otakar Boura, Renata Čadová, František Sedlák a Jaroslav Šalý.

Miroslava Sedláčková převzala ocenění v kategorii handicapovaní sportovci.

Zbývá nám ještě Sportovní hvězda Orlického deníku. Největší podporu od hlasujících čtenářů měl Jaroslav Macháček, hráč a kapitán hokejistů HC Dlouhoňovice, který je také nejlepším hráčem okresního hokejového přeboru.