Před závodem říkal, že by bylo dobré, kdyby zapršelo. Počasí mu toto přání vyplnilo. Asi také proto šel do závodu v psychické pohodě. Na start se postavil jako pátý junior celkového pořadí po třech odjetých závodech s dalšími třemi juniory z týmu.

Start do závodu se Jakubovi výjimečně podařil. Po prvním z pěti okruhů držel páté místo, když čelo závodu vedla čtyřčlenná skupinka. Ve druhém kole skupinku dojel a poté, co měl defekt největší favorit, se střídal s ostatními na čele. V polovině třetího okruhu poodjel i svým soupeřům a už před sebe nikoho nepustil, byť ke konci ubývalo sil a soupeři zle dotírali.

Vítězství oslavil Jakub Šilar hurónským pokřikem. Na druhém místě skončil Ivo Plevák a třetí byl Ondřej Cink. Úspěch přišel právě včas, protože tento závod byl nominačním na mistrovství Evropy v Turecku. V celkovém pořadí si polepšil a je druhý. Dalšími členy týmu, kteří nastoupili do závodu, byli Karel Mádr, Jan Zářecký a Jarda Cabalka. Po nevydařeném startu se prokousávali startovním polem. Karel Mádr skončil nakonec na 28. místě, Jan Zářecký byl na 35. pozici a Jarda Cabalka na 42. příčce. Mezi kadety se postavil na start Pavel Skalický závodící v této kategorii teprve prvním rokem. Po slibném výkonu dojel nakonec na 25. místě.

Další díl Českého poháru pokračuje mistrovstvím České republiky v Zadově.