Celkově se na klání sjelo 22 zemí z celého světa a ve třech dnech proběhlo nespočet zápasů v různých disciplínách.
Viktorin se popasoval s velkou konkurencí senzačně, když získal dvě stříbrné medaile. K tomu si ale přivezl i další nové zkušenosti, které v budoucnu uplatní na dalších světových turnajích nejen asociace WAKO.
Martin bojoval ve váze do 84 kg junior – Lightkontakt a Kick Light, kde byly povoleny také kopy na stehna, velmi odhodlaně a ve finálových bojích asociace WAKO nedokázal porazit soupeře z Bosny. V druhé disciplíně pak byl nad jeho síly domácí fighter. Nicméně si nevedl vůbec špatně a se šampiony prohrál s minimální bodovou ztrátou.
„Už nyní vím, že bude Martin těžkým oříškem pro soupeře z této profesionální divize, a věřím, že prolomí bránu ke zlatu na mistrovství světa WAKO, kde se to nepovedlo za posledních několik let dozadu žádnému z českých juniorů nebo mužů, ale to nás čeká ještě spousta práce. Nyní pojedeme 31. května na mezinárodní turnaj v Praze a poté další díl mistrovství republiky, tentokrát v Kick lightu ve městě Rožnov, kam už vyrazíme s větším počtem bojovníků našeho klubu Falcon. Rád bych touto cestou poděkoval našim sponzorům a v neposlední řadě městu Vysoké Mýto. Jakožto nezisková organizace jsme vděční za jakýkoliv finanční příspěvek, který by pomohl navýšit rozpočet klubu, abychom mohli našim svěřencům dát podmínky, jako mají například kluby ve větších městech," uvedl trenér Martin Viktorin starší. (vi)