Dnes od 20 hodin se v pražském hotelu Evropa bude konat další galavečer boxerské stáje SIAM boxing. Představí se v něm i tři boxeři z českotřebovské líhně – Jindřich Velecký, jenž v uplynulém roce získal titul CESEBC, Bronislav Kubín a Michal Břetenář.

Velecký nastoupí proti Imrichu Borkovi a navíc ještě divákům ukáže mistrovský pás, který si vybojoval v Maďarsku proti tamnímu boxerovi Tamasi Popovicsovi. Na Bronislava Kubína bude čekat Patrik Prokopec a Michal Břetenář se v ringu postaví proti Peteru Szabovi. Navíc mezi provazy nastoupí ještě jeden Kubín. Bratr Bronislava Jindřich, jenž je amatérský boxer, si to rozdá v exhibičním zápase s Milanem Bartůškem.

Vedle boxerů z České Třebové si svoje zápasy odbudou i další bojovníci stáje SIAM – Tomáš Adámek, Roman Vanický a Petr Sedlák.

Manažerka stáje Vítězslava Petruccová doufá, že jsou všichni boxeři ve skvělé formě: „Kluci mají už v České Třebové novou tělocvičnu, ve které se připravovali. I když trénink Kubína trochu zkomplikovaly zdravotní potíže. Doufáme, že je ale už vše v pořádku. Michal Břetenář se připravoval v Praze, protože tam pracuje.“ Břetenář utrpěl na konci minulého roku nepříjemné zranění ruky, takže to bude od té doby jeho první zápas.

Součástí galavečera bude i ukázka zápasu desetiletých boxerů, kteří předvedou divákům, co všechno se už stačili naučit. „Najdou se určitě lidé, kteří budou odsuzovat, že už takto malé děti boxují. Ale malí boxeři zápasí výhradně v helmách a je potřeba i vidět, že jejich úder nemá žádnou velkou sílu,“ okomentovala vystoupení začínajících boxerů Petruccová.

(ry)