Krajský volejbalový svaz Pardubického kraje uspořádal další ročník Poháru hejtmana. Vzhledem k tomu, že pro třebovské juniorky již sezona 1. ligy skončila, bylo to pro ně vítané prodloužení soutěžní sezony.
Perfektně připravený turnaj byl organizačně rozčleněn do dvou hracích dnů s tím, že prvního kola se zúčastnilo celkem osm družstev ve dvou skupinách a pět nejlepších postupovalo do druhého hracího dne, kde se systémem každý s každým bojovalo o vítězství a putovní pohár. Třebovské volejbalistky vstupovaly do tohoto turnaje s obavami, co udělá věkový rozdíl a jestli budou schopny konkurovat ženským družstvům. Obavy se nepotvrdily, první hrací den vyhrály svoji skupinu, kdy o vítězství rozhodovala zkrácená hra proti družstvu Litomyšle. S přehledem postoupily do finále.
Finále se uskutečnilo v krásném prostředí chvaletické haly za účasti družstev Žichlínku, Pardubic, Litomyšle, Slatiňan a třebovských juniorek. První zápas s Litomyšlí hráčky zvládly na výbornou a soupeře přehrály ve dvou setech. Ve výborných výkonech pokračovaly i v dalších zápasech proti Slatiňanům a Žichlínku, kterým opět nepovolily uhrát ani jeden set. Poslední utkání bylo i vyvrcholením celého turnaje, protože ani Pardubice do té doby neprohrály. „Naše juniorky vstoupily do utkání špatně, kupily chybu na chybu a rychle prohrávaly o osm bodů. Od tohoto stavu přestaly chybovat a podařilo se jim set ještě vyhrát. Další set již byl jednoznačnou záležitostí našich juniorek, a tak vlastně celý turnaj neprohrály ani jeden set. S přehledem vyhrály celý turnaj, a tím se i kvalifikovaly do společného turnaje Pardubického a Královéhradeckého kraje, který se uskuteční v neděli 6. dubna opět ve Chvaleticích," uvedl Lubomír Vašina.
Úspěch na turnaji byl umocněn i tím, že nahrávačka Dvořáková byla vyhlášena nejlepší hráčkou turnaje. Mladé družstvo dokázalo, že může konkurovat na krajské úrovni i starším družstvům.

Výsledky – ženy: Sokol Česká Třebová II – Hvězda SKP Pardubice 2:0 (50:35), – Spartak Slatiňany B 2:0 (50:34), – VK Litomyšl 2:0 (50:35), – TJ Žichlínek 2:0 (50:27), Hvězda SKP Pardubice – Spartak Slatiňany B 2:0 (50:35). – VK Litomyšl 2:1 (60:58), – TJ Žichlínek 2:1 (63:57), Spartak Slatiňany B – VK Litomyšl 2:1 (53:61), Spartak Slatiňany B – TJ Žichlínek 2:0 (50:39), VK Litomyšl – TJ Žichlínek 2:0 (50:36).
Pořadí: 1. Sokol Česká Třebová II (8 b.), 2. Hvězda SKP Pardubice (7), 3. Spartak Slatiňany B (6), 4. VK Litomyšl (5), 5. TJ Žichlínek (4).

Č. Třebová: Klára Dvořáková, Linda Horáčková, Kristýna Kopečná, Míša Sýkorová, Natka Pecháčková, Kristýna Fišerová, Radka Voclová, Martina Drymlová, Edita Smrčková. Trenér: Martin Knížek. (lv)