Tři týdny čekali litomyšlští florbalisté na svoje první vystoupení v play up. Naopak soupeř z Bílovce nastoupil rozjetý poté, co v prvním kole vyřadil ve čtyřech zápasech Letohrad. Zpočátku se zdálo, že delší pauza nebude mít na formu domácích vliv, v polovině utkání vedli 4:0. Jenže následně přitopil pod kotlem Bílovec a do kabin se po dvou třetinách šlo za stavu 5:5! Z třetí části se potom stala nervózní přetahovaná, kterou domácí nakonec zvládli, ačkoli za stavu 7:6 se na začátku poslední minuty bránili v situaci čtyř proti šesti. Přežili to a soupeřův risk potrestali dalšími dvěma trefami. „Téměř v celém zápase jsme podali velmi dobrý výkon. Drobný výpadek přišel ve druhé třetině, na to si musíme dát pozor,“ říkal litomyšlský trenér Tomáš Doubek.

Momentky z prvního zápasu:

Zdroj: Radek Halva

Bylo jasné, že do Litomyšle zavítal velmi kvalitní mančaft, a v neděli se to ukázalo v ještě výraznějších barvách. Dlouho se hrály opatrné a gólově chudé florbalové „šachy“. Hostům pomohl góly do šatny v závěru prostřední periody (1:2) a ve třetí části potom domácí florbalisty rozstříleli. „Věděli jsme, že série bude těžká a vyrovnaná. Škoda byla našich nevyužitých šancí. Nabereme síly a připravíme se na příští víkend v Bílovci,“ uvedl trenér Doubek.

Poslední bitvou, která rozhodovala o konečném umístění na 9. až 16. místě byla ta, kterou spolu svedly celky Poličky a Dvora Králové nad Labem.
Patnácté místo bere po prodloužení Dvůr. Finálové zápolení se rozjede v pátek

Vysoké Mýto po středeční euforii a jasném vítězstvím v pátém zápase série prvního kola nad Mohelnicí narazili do zdi. Olomouc, které opanovala základní skupinu D, mu nedala ani v jednou ze dvou zápasů žádnou šanci na dobrý výsledek. V sobotu se hosté tak tak vyhnuli dvoucifernému přídělu, v neděli ztratili kontakt se soupeřem hned v úvodní třetině a sami zůstali na střeleckém suchu. „V první třetině nás domácí přejeli, ke zbytku utkání se vyjadřovat nebudu,“ vyjádřil se vedoucí týmu Aleš Dejdar.

DIVIZE – PLAY UP – 2. kolo:

1. ZÁPASY: Florbal Litomyšl – FBC Spartak Bílovec 9:6 (2:0, 3:5, 4:1). Branky: 9. a 49. Švec, 19. a 25. Boštík, 34. a 60. Nykl, 50. a 60. Smola, 22. Petr – 34. a 39. Vavrečka, 31. Juchelka, 39. V. Richtár, 40. Kouba, 52. R. Richtár.
FBC Olomouc – FTC Vysoké Mýto 9:3 (2:1, 2:1, 5:1). Branky: 34., 57. a 60. J. Novák, 6. a 23. Macháček, 15. a 42. Kopelec, 45. Friedl, 51. Jelínek – 20. Kobr, 30. V. Novák, 51. Rolenec.

2. ZÁPASY: Florbal Litomyšl – FBC Spartak Bílovec 5:8 (0:1, 1:1, 4:6). Branky: 25., 51. a 57. Lamplot, 52. Pakosta, 55. Kulhavý – 39., 54. a 55. Mikel, 51. a 60. Dohnal, 4. R. Richtár, 42. V. Richtár, 43. Hruška.
Stav série: 1:1.
Třetí zápas se hraje v sobotu 16. března v Bílovci, čtvrtý o den později ve stejný čas.

FBC Olomouc – FTC Vysoké Mýto 6:0 (4:0, 1:0, 1:0). Branky: 6., 18. a 39. Jelínek, 7. Kopelec, 17. Minář, 42. Friedl.
Stav série: 2:0.
Třetí zápas se hraje v sobotu 16. března od 20 hodin ve Vysokém Mýtě, případný čtvrtý v neděli od 17 hodin tamtéž.

Vysokomýtští florbalisté po vítězství nad Havlíčkovým Brodem.Vysokomýtští florbalisté.Zdroj: FTC Vysoké Mýto