V úvodním kole extraligy hokejbalu narazili českotřebovští kohouti na loni předposlední Kert Park Praha a udělili mu řádnou nadílku. Na druhé kolo přijel do Benátek ambiciózní nováček z Kladna, který nakonec odjel s prázdnou. V obou utkáních se nejvíce blýskly nové posily z Poličky.

Č. Třebová – Praha 9:2
Na první branku se v kohoutí aréně čekalo až do páté minuty, kdy se do akce dostala dvojice Vostrčil a Štěpán Švec – 1:0. Vzápětí ale nečekaně udeřili z první střely i hosté a kapituloval také domácí Štarman. Trochu zaskočení hráči Lokomotivy hledali odpověď na vyrovnávací branku až do třinácté minuty, kdy odražený míček trefil ze vzduchu M. Švec. Ani ne za minutu si od mantinelu vyšlápl mladší z rodu Šveců Štěpán a bekhendem zvýšil na 3:1. V závěru třetiny využil přesilovku Vostrčil s Hynkovou asistencí a domácí se ujali vedení o tři branky.

Druhé dějství přineslo jen jeden zápis do listiny střelců a opět na straně domácích. Poprvé v dresu kohoutů se trefil hostující Tobiáš.

V té závěrečné části se nejprve probudil domácí Tobiáš – 6:1. Na branku velmi rychle reagovali hosté, čím asi zastavili vyšší brankostroj v závěru utkání.
Další poličská posila si řekla o individuální pozornost na začátku třicáté sedmé minuty, když se přesně trefil Hejtmánek, a vzápětí přidal i svou druhou branku. Tím zajistil vedení kohoutů 8:2. O elegantní brankový závěr se postarali nádhernou akcí bratři Švecovi, když si několikrát vyměnili míček, aby nakonec Š. Švec poslal finální přihrávku M. Švecovi, který skóroval do poloprázdné branky – 9:2.

Č. Třebová – Kladno 7:5
Nováček dorazil do benátské kotliny s velkou dávkou sebevědomí, což dával na vědomí už při rozcvičení. Po akci Tobiáše a Hejtmánka ale už v čase 0:20 na časomíře svítilo 1:0 pro domácí. Hejtmánek byl při střelecké chuti a v páté minutě, kdy Kladenští po přeskupení útočných řad už nabírali dech, je opět uzemnil svou druhou brankou. Hostující trenér Maršner hnal své hráče neúnavně dopředu, a ti jeho slova vyslyšeli a během jedné minuty bylo vyrovnáno 2:2. Vše začínalo nanovo, ale tentokráte lépe pro hosty, do šatny šli s nečekaným vedením 3:2.

Byl to opět velmi dobře střelecky naladěný Hejtmánek, kterému asistovalo jeho poličské dvojče, a na časomíře na sklonku dvaadvacáté minuty již svítilo 3:3. Díky tomu, že po dvou inkasovaných brankách se Štarman nastartoval ke skvělému výkonu a několikrát kohouty podržel, mohlo dojít ke změně stavu. Na straně domácího týmu branku do šatny opět vstřelil Mrštný.

Jednobrankové vedení netrvalo dlouho, od modré vypálil Klimeš a před kladenskou svatyní se trefil popáté Vostrčil při přesilové hře. Hosté to oplatili stejnou mincí a využili stejně jako domácí přesilovku a bylo z toho 5 : 4.

V čase 40:20 se rozběhl Tobiáš a na zlatém podnose naservíroval přihrávku Hejtmánkovi, který svým čtvrtým gólem rozhodl zápas.
Ale kladenští nic nevzdávali a při přesilovce v šesti bez brankáře opět snížili na rozdíl jediné branky.

Účet zápasu uzavřel přesnou střelou do horního rohu hostující branky domácí Matěj Švec a další opora hostí do konce zápasu byla zbytečná. Stav 7:5 pro českotřebovský tým se nezměnil a po prvním dvojkole se ujal vedení v tabulce.