Trasa vede po ulici Třebovská, přes Dlouhou Třebovou po silnicích Ústecká a Na Rybníku, kde se ke konci rovinky účastníci otočí a pokračují zpět stejnou trasou na start. Kroužení bude ukončeno v neděli 22. července v 10.00 opět v areálu firmy Moldex/ Metric.

První registrovaný účastník David Polák chce během čtyřiadvaceti hodin najet minimálně 600 km. Mezi registrovanými jsou ale rovněž rekreační cyklisté, kteří se ještě nikdy podobného kroužení nezúčastnili.

Kdo chce zažít neskutečnou atmosféru se stejně naladěnými jedinci na kolech, může se zaregistrovat na www.rozhoupej.cz.

Počet amatérských cyklistů je v rámci bezpečnosti omezen na 30 účastníků.

Pro vítěze jsou připraveny drobné dárky od sponzorů. Tak neváhejte a registrujte se.

Ve čtvrtek před polednem měli organizátoři přihlášeno šest jednotlivců, tři dvoučlenné týmy a dvě tříčlenná družstva.  Dalibor Adam, jeden z organizátorů akce, pro Deník vyzdvihl raritu závodu: „Minulý týden se do závodu přihlásil pan Richter, kterému je přes šedesát let a bude závodit v kategorii jednotlivců proti svým vnukům, kteří utvořili dvoučlenný tým.  Dědeček se s vnuky vsadil o to, kdo vyhraje."

Uzávěrka přihlášek je v pátek v 16 hodin.  Podle Adama jsou organizátoři s účastí přihlášených velmi spokojeni, protože v Nové Pace, kde se pořádal stejný závod, se sešlo pouze patnáct účastníků.

Prvního ročníku čtyřiadvacetihodinového kroužení aneb vypusť duši u Třebovky se budou účastnit jezdci z celého Orlickoústecka.