1. semifinále
Děčín – Pardubice (od 15 hodin)
Beksa nabrala před vyvrcholením poháru střeleckou formu. Od té doby co 15. ledna podlehla doma právě Děčínu, když nedala ani sedmdesát bodů, se její střelecký průměr v lize blíží ke stovce.

„Klíčovým faktorem budou doskoky. V každém zápase proti Děčínu jsou doskoky alfou a omegou úspěchu. Protože když takovému týmu, jako je Děčín, dáte druhé, třetí, čtvrté šance v jednom útoku, je to moc. Bude to jen o naší koncentraci, o tom, jestli jsou hráči soustředěni už před zápasem, přemýšlejí o tom. Já věřím, že na finálový turnaj Českého poháru jsme všichni dobře připraveni,“ burcuje pardubcký trenér Levell Sanders.

2. semifinále
Nymburk – Svitavy (od 18 hodin)
Domácí věří, že mohou suveréna českého basketbalu připravit o finále. „V Nymburce je dvanáct hráčů, kteří mohou všichni nastoupit. Je to soubor výborných individualit, které dokázaly spojit svoje schopnosti s týmovostí, hrají rychle a tvrdě. My ale nemáme strach,“ říká svitavský kapitán Jiří Jelínek.

„Každý může mít špatný den a nevidím důvod, proč bychom ho nemohli porazit zrovna my. Akorát to od nás chce stoprocentní přístup, nasazení a minimalizaci ztrát, kdy byly třeba v minulém ligovém utkání na USK Praha až dětinské,“ připomněl Jelínek špatnou „generálku“ v závěrečném dějství základní části ligy.

„Nymburk dokáže trestat jakýkoli výpadek soupeře a je jedno, jestli v obraně nebo v útoku. Stačí klidně tři minuty, on udělá bodovou šňůru a to bývá téměř vždy rozhodující,“ zdůraznil kapitán Turů, že jen maximální výkon po celých čtyřicet minut může vést k senzaci.


Polemika Deníku: Obhájí prvenství Nymburk?


ANO - Radek Halva
Nymburské síle nebude jak čelit
Těžko lze přijít na něco, co by mohlo Nymburku sebrat pohárovou trofej. Ať se mu postaví kdokoli z trojice účastníků Final Four, jistě s ním může sehrát dobré pasáže, ale držet tempo čtyřicet minut je něco jiného. Středočeši mají výhodu nejširší možné rotace, ze své dvanáctky může kouč Amiel ukázat na kohokoli, aniž by se to hře podepsalo, což jeho kolegové z laviček rivalů při veškeré úctě nemohou. Navíc Nymburk bere pohár vážně, s plnou profesionalitou, jak se na tým, který má ambice i v Lize mistrů, sluší. Možná, že v hale Na Střelnici nebudou létat „stovky“ tak, jako ve čtrnácti ligových zápasech ČEZ Basketballu, avšak senzaci čekat nelze.

NE - Zdeněk Zamastil
I mistr tesař se někdy ve finále utne
Už je to jako obehraná a pro někoho nudná písnička. Pokaždé, když se v nějaké české soutěži dostane Nymburk do finále, tak je to on, kdo se na konci zápasu či série raduje. V Pardubicích ale pracují na novém songu, který by měl v čele hitparády nahradit ten stávající. Beksa v obou ligových zápasech letošní sezony názorně předvedla, že Nymburk je k přemožení. Doma s ním odehrála fantastický poločas a venku ještě na začátku poslední minuty byla v plusu. Pardubické sebevědomí posiluje také fakt, že v minulé i předminulé sezoně jako jediný celek Kooperativa NBL mistra skalpoval. Takže „stačí“ dát Děčín a pak je vše otevřené…