Je sice pravda, že výkony třebovského Sokola měly v posledním ročníku daleko do předcházejících, ale je to stále soupeř s bohatými druholigovými zkušenostmi a širokou mládežnickou základnou.
Na druhé straně, vzhledem ke zranění Jakubala a omluvenkám Vyvážila a Z. Duffka, měl trenér Flekač k dispozici pro první zápas jen osm hráčů – Ent, J. Duffek, Heider, Kubový, Mikulecký, Křepela, Peška a Pohanka. Start smečaře Křepely byl ještě pro potíže s třísly nejistý.

Sokol Č. Třebová - Sokol Kerhartice 0:3 ( -17, -23, -14 )

Od počátku zápasu se hosté do soupeře doslova zakousli, žádný míč pro ně nebyl ztracený. Měli výborné pole, zejména libero Peška, dařilo se blokařům Mikuleckému s Kubovým, na smeči pak Křepelovi i J. Duffkovi. Díky dobré přihrávce mohl nahrávač Ent snadno měnit rytmus útočné hry. Soupeř se trochu zvedl ve druhém setu, ale to bylo vše. Třetí set už jasně dominovaly Kerhartice

Sokol Č. Třebová – Sokol Kerhartice 2:3 (- 18, -21, 17, 23, -9)

Na začátek druhého utkání doplnil sestavu hostů chybějící Z. Duffek a střídal s bolestmi hrajícího Křepelu. Na bloku dostal důvěru F. Heider a nezklamal.
První dva sety hra nenechala na pochybách nikoho o tom, kdo je na českotřebovské palubovce lepší. Počátkem třetího setu bylo ale najednou všechno jinak. Kerhartice hromadily jednu chybu za druhou. Příjem podání i přihrávka se zhoršily a tím se podstatně ztížila úloha nahrávače Enta. Domácí toho využili a dostali se do vedení. Hostům nepomohly oddechové časy ani střídání. Set patřil domácím. Následující set byl sice podstatně vyrovnanější, síly na obou stranách ubývaly, ale dvoubodový náskok domácím vydržel až do konce. Na sety bylo vyrovnáno 2:2 a šlo se do toho rozhodujícího. Jeho průběh byl od počátku zcela v rukou hostů, kteří se výrazně lepším výkonem dostali do vedení 8:3. O zaslouženém vítězi dvouhodinového zápasu bylo rozhodnuto. V utkání na sebe v celku Kerhartic upozornili svým výkonem bratři Dufkové na podání a v útoku Pohanka.

(fle)