Kde zaručeně najdete nejvíc sportovců v oblecích a slušivých kostýmech? Na vyhlášení ankety o Nejlepšího sportovce okresu.

Jedenačtyřicátý ročník byl rokem jedna. V roli moderátora nahradil dlouholetého konferenciéra Jiřího Hetfleiše „primácký sporťák“ Radek Šilhan. Ale nakonec došlo i na Hetfleiše.

Slavnostní galavečer, který se poprvé konal v České Třebové, ovládli biatlonisté. Králem večera se stal Lukáš Kristejn, který ovládl neprestižnější kategorii sportovců do 40 let. Mezi mládeží zabodovali především vysokomýtští kanoisté, první místo získali dvakrát.
Celou slavnost okořenila návštěva sympatické olympijské vítězky Barbory Špotákové

Vyhlášení začalo stylově. Taneční skupina Šárky Prossové se zamyslela, jestli „Ready or not“ (připraveni, nebo ne). Připraveni byli dokonale a sportovci také. Mohlo se začít.

Vítězem nové kategorie „V cizím dresu“ se stal biker Jaroslav Kulhavý, který se před týdnem vrátil z Mallorky a současná krutá zima mu do přípravy příliš nepasuje: „Ideální to rozhodně není. Budu doma ale asi jenom čtrnáct dní a pak odlétám na Kypr, takže zimu budu muset vydržet.“

Nejlepším mládežnickým kolektivem se stali hokejbalisté Letohradu. Mezi dospělými patřilo první místo prvoligovým futsalistům Nejzbachu Vysoké Mýto. Pro cenu si přišel trenér Roman Páral, který nezapomněl vyzdvihnout bronzový úspěch brankáře Libora Gerčáka na Euru: „Byl oporou mužstva a strašně jsme mu úspěch přáli. Pro celý český futsal to byl úspěch.“ Moderátorovi večera si také postěžoval, co ho v Mýtě trápí: „Máme malou halu. Chodí na nás čtyři stovky diváků. Potřebovali bychom větší.“ Vesnickým kolektivům za loňský rok vládnou kuželkáři ze Sokola Rybník.

Při vyhlašování mládežnických kategorií vyhecoval Radek Šilhan sympatickou lanškrounskou kulturistku Janu Černovskou, aby mu ukázala zaťatý biceps. Nechtěla, ale nakonec se nechala přemluvit.

Jen je škoda, že se vyhlášení nemohli účastnit mládežničtí šampioni. Mezi mládeží do 15 let triumfovala Klára Paďourová, kanoistka z Vysokého Mýta, borcům do 19 let měl z pódia kynout pár jejích stájových kolegů Daniel Suchánek, Jan Jílek, kteří na mistrovství světa juniorů získali bronzové medaile. Jenže všichni tři jsou na reprezentačním soustředění ve Španělsku. „Bylo oceněno jejich vynikající závodění v celé sezoně. Jsem přesvědčen, že všichni tři si ceny zasloužili,“ dmul se pýchou trenér několikanásobných mistrů republiky Luděk Roleček.
„Konkurence je nesmírně veliká a kluci i Klára z vítězství budou mít ohromnou radost. Hned jim to dám do Španělska vědět,“ prozradil bezprostředně po převzetí ceny Roleček.

Sportovec okresu v Deníku

ČTVRTEK
– rozhovor s vítězem Lukášem Kristejnem

PŘÍŠTÍ TÝDEN
– rozhovor s Barborou Špotákovou
– rozhovor s vítězem čtenářské ankety Miroslavem Krskem


Ohromných a hlavně zasloužených ovací se dočkal renomovaný statistik, sportovní funkcionář a atletický hlasatel Jiří Hetfleiš. Potlesk se dal směle měřit s tím, který si užila Barbora Špotáková. Slavnostně byl zařazen do síně slávy okresního sportu. „Anketu jsem moderoval sedmatřicetkrát. Už jsem na to ale moc starej a utíkám ze všech funkcí. Člověk musí vědět, kdy má odejít. S oceněním jste mě strašně překvapili. Nečekal jsem to,“ děkoval na pódiu Hetfleiš.
Nejúspěšnějším sportovcem večera se stal duatlonista Miroslav Krsek. Nejen že vyhrál anketu sportovců nad 40 let, ale triumfoval i v anketě čtenářů Deníku.

Finále v podobě vyhlášení nejprestižnější kategorie sportovců do 40 let vyznělo nejlépe pro jedenadvacetiletého biatlonistu Lukáše Kristejna z Letohradu. Nejlepší český junior na loňském mistrovství světa byl prvním místem překvapen: „Nečekal jsem to vůbec. Když vyhlásili čtvrtého až šestého, tak jsem si pomalu začal věřit na druhé místo. Na vítězství jsem ale nemyslel,“ přiznal. Na druhé místo tak odsunul obhájce prvenství Roberta Krupičku a třetí skončila další biatlonistka Lea Johanidesová.

Výsledky – dospělí do 40 let:
1. Lukáš Kristejn (biatlon KB OEZ Letohrad), 2. Robert Krupička (atletika Jiskra Ústí nad Orlicí), 3. Lea Johanidesová (biatlon KB OEZ Letohrad), 4. Pavel Jiroušek (kuželky Loko Česká Třebová), 5. Martin Vacek (atletika Iscarex Česká Třebová), 6. Antonín Hübner (atletika Jiskra Ústí nad Orlicí).

Veteráni nad 40 let: 1. Miroslav Krsek (duatlon Luková), 2. Jiří Strnad (rychlostní kanoistika SK Žamberk), 3. Miroslav Strnad (rychlostní kanoistika SK Žamberk), 4. Miloslava Keprtová (atletika Iscarex Česká Třebová), 5. Aleš Stránský (atletika Iscarex Česká Třebová), 6. Jaroslav Krsek (duatlon CTC Fort SMC Ústí nad Orlicí).

Mládež do 19 let: 1. Daniel Suchánek, Jan Jílek (kanoistika SKK Vysoké Mýto), 2. Tereza Bílá (biatlon KB Letohrad), 3. Vlastimil Vávra (biatlon KB Letohrad), 4. Martin Stráník (horolezectví Choceň), 5. Jana Černovská (kulturistika Lanškroun), 6. Žaneta Langrová (atletika Jiskra Ústí nad Orlicí), 7. Martin Šifra (horolezectví HK Lanškroun), 8. Pavel Skalický (cyklistika SK Žamberk), 9. Kristýna Černá (biatlon KB Letohrad), 10. Ondřej Exler (biatlon KB Letohrad).

Mládež do 15 let: 1. Klára Paďourová (kanoistika SKK Vysoké Mýto), 2. Daniel Rössler (letecké modelářství LMK Choceň), 3. David Vondra (atletika Jiskra Ústí nad Orlicí), 4. Petr Dostál (plavání PK Vysoké Mýto), 5. Michaela Mikysková (plavání PK Vysoké Mýto), 6. Barbora Kapounová (stolní tenis TTC Ústí nad Orlicí), 7. Patrik Kubíček (rychlostní kanoistika SK Žamberk), 8. Radovan Šifra (horolezectví HK Lanškroun), 9. Roman Šafář (atletika Jiskra Ústí nad Orlicí), 10. Dora Novotná (biatlon BK Letohrad).

Kolektivy dospělých: 1. futsal Nejzbach Vysoké Mýto, 2. biatlon KB Letohrad, 3. kuželky Loko Česká Třebová, 4. atletika Jiskra Ústí nad Orlicí, 5. hokejbal SK OEZ Testa Letohrad.

Kolektivy mládeže: 1. hokejbal SK OEZ Testa Letohrad, 2. futsal Nejzbach Vysoké Mýto, 3. volejbal VK Lanškroun, 4. výběr OFS U13, 5. biatlon KB Letohrad.

Kolektivy z vesnic: kuželky Sokol Rybník.

Trenéři, rozhodčí a cvičitelé: Zuzana Aulichová (cvičitelka ASPV Sokol Kameničná), Jana Bartoňová (trenérka plavání Loko Česká Třebová), Marie Biedermanová (cvičitelka Sokola Ústí nad Orlicí), Jaroslav Fiurášek (trenér kuželek Loko Česká Třebová), Jaromír Kopecký (rozhodčí a trenér atletiky AC Spartak Choceň), Jan Mačát (trenér fotbalu OFS Ústí nad Orlicí), Jiří Švadlena (trenér orientačního běhu KOB Choceň), Jiří Táborský (trenér stolního tenisu TTC Sedlec), Luboš Vašina (trenér volejbalu Sokol Česká Třebová).

V cizím dresu: Jaroslav Kulhavý.

Síň slávy: Jiří Hetfleiš.