Prvním závodem je tuto neděli cyklistická Horská časovka. Trať je dlouhá 7,7 km, startuje se u sokolovny v Klášterci a cíl je na Kašparově chatě na Adamu v Petrovicích, respektive v Petrovičkách. Převýšení trati je 273 m.
Závod je pořádán pro všechny příznivce cyklistiky, rekordmany i ryzí amatéry na závěr cyklistické sezony. Čas není nejdůležitější, jde o možnost sejít se s kolegy a zhodnotit právě končící sezonu.
Kromě klasických kategorií pro mládež i dospělé jsou zvlášť hodnoceni také borci na starých kolech a ve stylovém oblečení. V této kategorii „historiků" se hodnotí nejen dosažené časy, ale také technicky či kostýmově nejzajímavější účastníci. Dále je vypsána také společná kategorie kolečkových lyží, in-line bruslí a koloběžek. Chybět nebude ani kategorie horských kol. Je určená všem, kteří nemají klasické silniční kolo, a přesto se chtějí poměřit s tratí a podobně vybavenými soupeři.
Start je v 10 hodin, prezentace začíná o hodinu dříve. Po vyšlápnutí kopce jsou připraveny nejen drobné ceny, ale také služby místního pohostinství a v případě hezkého počasí také nádherná vyhlídka. Loni byl nejrychlejší Tomáš Kulhavý ze Stalak Devoss Rychnov n. K. časem 16:40. Ale nenechte se odradit časy těch nejlepších, naopak pojďte zkusit poprat se s kopcem i vy, kteří to pojedete půl hodiny!

Jubilejní ročník po nové trati

Na neděli 6. října je připraven v Klášterci nad Orlicí v areálu fotbalového hřiště jubilejní 25. ročník přespolního Běhu údolím Orlice.
Závod je vypsán pro všechny kategorie od nejmenších předškoláků až po veterány a je započítáván do Iscarex poháru 2013.
V minulých letech si délku tratě od 100 metrů po 9,5 km vyzkoušelo zpravidla kolem dvou set závodníků. Mezi medailisty byli v minulých ročnících např. biatlonoví reprezentanti Michal Šlesingr, Ondřej Moravec a Lukáš Kristejn nebo přední čeští běžci P. Brýdl, K. Krunka, L. Razým, R. Hübl , A. Krátká a T. Metelková. Loňskými vítězi v hlavních kategoriích byli Radek Hübl z Vencl teamu Ústí nad Orlicí časem 32:02 a Michaela Mertová z Atletiky Albrechtice časem 19:02.
Start první žákovské kategorie je v 10 hodin, hlavní závod dospělých se běží v 11.15. Pořadatelé zvou všechny příznivce běhů v přírodě.
Pro letošní jubilejní ročník je připravena pro dospělé kategorie nová trať, která se vyhne asfaltovým úsekům a vícekrát přivede závodníky do areálu startu a cíle. Dále jsou připravena jednorázová startovní čísla.
(bed, jk)