Zlomovou pasáží pro vývoj celého zápasu byla prostřední třetina, kterou vysokomýtští florbalisté opanovali v poměru 4:0 a získali rozhodující náskok. Hosté se sice ve třetí části tlačili dopředu, ve 49. minutě se po kontaktní brance z hole Černého vrátili do utkání, ale nedlouho poté jejich nápor otupil Záruba trefou na 5:3 a domácí si cenný výsledek nenechali sebrat, v samotném závěru ho ještě vylepšili a výrazně zvýšili svoje naděje na účast v play up.

HC Slovan Moravská Třebová vs. HC Hlinsko.
KRAJSKÝ HOKEJ: Rekordní nadílka v podání Kohoutů. Orli nestačili na favorita

„Nádherný zápas s nádhernou diváckou kulisou. Oba soupeři se na sebe velmi dobře připravili a hrál se opravdu výborný duel. Tři body zůstávají zaslouženě doma a patří hlavně našemu šestému hráči, našim neuvěřitelným fanouškům,“ chválil publikum vedoucí týmu FTC Aleš Dejdar. „Ne vždy to vyjde, jak bychom chtěli. Zápas se lámal ve druhé třetině, kterou jsme bohužel pro nás nezvládli. Pozitivum naopak je, že třetí část sto procent. Je to facka, kterou jsme potřebovali, poučení pro nás a smůla pro ostatní soupeře, protože už budeme jenom silnější,“ je optimistou litomyšlský trenér Tomáš Doubek.

Euforie vysokomýtských florbalistů a jejich fanoušků po výhře nad Litomyšlí.Euforie vysokomýtských florbalistů a jejich fanoušků po výhře nad Litomyšlí.Zdroj: FTC Vysoké Mýto

Dalším zástupcům regionu se o víkendu vůbec nedařilo. Letohrad bojoval s brněnskými Hornets o průběžné druhé místo, ale vinou kolapsu v závěrečné třetině (0:6) se propadl na pátou příčku. „Bylo to trápení. Vůbec nám nešly nohy, ale příčina mi je záhadou. Soupeř byl dnes důraznější, přesnější a agresivnější. Kdybychom využili množství šancí ve druhé třetině, tak to mohlo skončit jinak, ale to jsou jen kdyby,“ vyjádřil se trenér Petr Adamec.

Špatně dopadlo také Orlicko-Třebovsko, z dlouhého „výletu“ do Havlíčkova Brodu (přesněji řečeno do Světlé nad Sázavou, kde se hrálo) se vrátilo s dvouciferným nákladem. „Katastrofální výkon,“ shrnul nepovedený zápas lapidárně kouč Martin Šmíd.

Svitavští prvoligoví basketbalisté.

Poslední předvánoční divizní kolo nabídne ve skupině D fanouškům dvě velmi atraktivní regionální derby. Litomyšl přivítá soupeře z Letohradu a Orlicko-Třebovsko se popasuje s Vysokým Mýtem.

DIVIZE – skupina D

14. KOLO: FTC Vysoké Mýto – Florbal Litomyšl 6:3 (0:1, 4:0, 2:2). Branky: Pavlák 2, Špaček, Belej, Unzeitig, Záruba – Nykl, Smola, Černý. TJ Sokol Havlíčkův Brod Erupting Dragons – FbK Orlicko-Třebovsko 11:5 (5:3, 4:1, 2:1). Branky: V. Šmíd 3, J. Šmíd 2. FBC Letohrad Orel Orlice – Hornets Brno ZŠ Horní 4:9 (1:2, 3:1, 0:6). Branky: Skalický 2, Kubelka, Marek.

Další výsledky:

Žďár nad Sázavou – Třebíč 13:10, Dobruška – Hradec Králové B 7:4, Všestary – Jihlava 4:6.