Třicetiletý záchranář, který slouží na stanici HZS v Ústí nad Orlicí, je doslova fenoménem nejnáročnějšího hasičského sportu, adrenalinových závodů TFA (Toughest Firefighter Alive – nejtvrdší hasič přežívá) a nemá výraznější konkurenci nejen u nás, ale i v Evropě a ve světě.
Lukáš Novák má za sebou další úspěšnou sezonu. V roce 2012 dokázal mj. vyhrát zřejmě nejtěžší závod TFA na světě, kterým je pražský Iron Fireman, nejcennější kovy přivezl také z evropského šampionátu a dařilo se mu i na světových hasičských hrách v Sydney, kde vyhrál svou věkovou kategorii a na stupně vítězů dosáhl i v celkovém pořadí a jako člen české reprezentace. Úspěch na světových hrách je pro Lukáše Nováka o to cennější, že musel před startem v Austrálii překonat zranění svalu a nemohl proto naplno trénovat.

Anketa má v okrese dlouholetou tradici, letošní ročník je v pořadí 44. Jejím pořadatelem bylo Orlické sportovní sdružení ČSTV Ústí nad Orlicí, město Ústí nad Orlicí, Deník a produkční agentura ČOK CZ. Na slavnostním ceremoniálu byli v ústeckém kulturním domě oceněni sportovci, kluby a zasloužilí cvičitelé či trenéři. V roli moderátora se objevil zkušený Ondřej Krátoška, jehož hlas může sportovní veřejnost slyšet na stanici Eurosport.

Čtenáři Deníku si za „Hvězdu Deníku" zvolili Jiřího Krejsu (hokejbal Letohrad).

Celkové výsledky:

Kolektiv z vesnic
Vítěz: Sokol Libchavy
fotbal

Kolektiv mládeže
1. místo: Sokol Česká Třebová – volejbal
2. místo: SK OEZ Testa Letohrad – hokejbal
3. místo: KB OEZ Letohrad
biatlon
4. místo: FbK Orlicko – Třebovsko – florbal
5. místo: AC Vysoké Mýto
atletika

Kategorie žactvo
1. místo: Michaela Krátká Letohrad – karate
2. místo: Jáchym Procházka TJ Jiskra Ústí – atletika
3. místo: Jakub Stejskal
SK Žamberk – kanoistika
4. místo: Daniel Rössler
LMK Choceň – modelářství a Veronika Scheuerová – HK Lanškroun – horolezectví
5. místo: Mikuláš Karlík
KB OEZ Letohrad – biatlon
6. místo: Petr Dostál
PK Vysoké Mýto – plavání
7. místo: Zdeňka Seidlová
AC Vysoké Mýto – atletika
8. místo: Pavel Horníček Jiskra Ústí n. O. – atletika
9. místo: Michaela Mikysková – PK V. Mýto – plavání
10. místo: Andrea Pokorná HK Lanškroun – horolezectví

Kategorie dorost a junioři
1. místo: Marek Švestka Česká Třebová – judo
2. místo: Kristýna Černá
KB OEZ Letohrad – biatlon
3. místo: Filip Záveský
Iscarex Č. Třebová – atletika
4. místo: Jiří Krejsa
SK OEZ Letohrad – hokejbal

Zasloužilí trenéři, cvičitelé a rozhodčí
Ladislav Beran
Česká Třebová – trenér a rozhodčí tenisu
Miroslav Černý
Ústí nad Orlicí – rozhodčí atletiky a tenisu
Václav Dostál
Česká Třebová – rozhodčí a činovník fotbalu
Petr Fiala
Letohrad – činovník hokejbalu
Vladimír Kalous
Žamberk – trenér kanoistiky
František Majvald
Letohrad – trenér a rozhodčí biatlon
Božena Malá
OEZ Letohrad – cvičitelka ASPV
Václav Stejskal
Žamberk – trenér kanoistiky
Ludmila Tmějová
Česká Třebová – trenérka a rozhodčí plavání

Handicapovaní sportovci
1. místo: Miroslava Sedláčková – TJ Jiskra Ústí nad Orlicí – atletika

Kolektiv dospělých
1. místo: FC Nejzbach Vysoké Mýto – futsal
2. místo: VK Choceň – volejbal
3. místo: FbK Orlicko – Třebovsko – florbal
4. místo: KB OEZ Letohrad – biatlon
5. místo: Lokomotiva Česká Třebová – kuželky

Veteráni
1. místo: Jiří Strnad
SK Žamberk – kanoistika
2. místo: Miroslav Krsek
Luková – atletika a duatlon
3. místo: Václav Glaser
CTC Fort Ústí nad Orlicí – duatlon a triatlon
4. místo: Miloslava Keprtová
Iscarex Č. Třebová – atletika
5. místo: Jana Matyášová
Dolní Dobrouč – atletika

Krajánek roku
Vítěz: Jaroslav Kulhavý
- olympijský vítěz

Dospělí
1. místo: Lukáš Novák
SDH Ústí nad Orlicí – hasičský sport
2. místo: Robert Krupička
Jiskra Ústí n. O. – atletika
3. místo: Michal Krčmář
KB OEZ Letohrad – biatlon
4. místo: Libor Gerčák
FC Nejzbach V. Mýto – futsal
5. místo: Monika Simonová
CT Lanškroun – cyklistika

Hvězda Deníku
Vítěz: Jiří Krejsa
SK OEZ Testa Letohrad
– hokejbal